התחום של שיפוצים בקריות פעיל במשך כל ימות השנה וקיימת בו פעילות ענפה של קבלני שיפוצים, שיפוצניקים ובעלי דירות. אוכלוסיית הקריות אוהבת לבצע שיפוצים בבית, בין אם מדובר בחידוש חדרים שונים בבית או בין אם מדובר בשיפוץ מלא. עוד בזאת, הנתונים של שנת 2015 מראים שלא רק שחל גידול בעבודות שיפוצים בקריות, אלא גם בעלי הבתים הפרטיים בקריות הם אלו ששיפצו יותר מכולם. אז השאלה שעולה היא, מה הכי הרבה משפצים בקריות?

מנתונים שנאספו ממגוון רחב של קבלני שיפוצים בקריות התגלו כמה נתונים מפתיעים וכמה לא נתונים מפתיעים, אך בהחלט קיבלנו תשובה לגבי איזה חלקים בבית משפצים בקריות יותר מהאחרים.

להלן 5 עבודות השיפוצים הכי פופולאריות בקריות:

במקום הראשון: שיפוצים בחדרי אמבטיה

הנתונים מראים שבכל שנה יותר ויותר בעלי בתים בקריות בוחרים לבצע שיפוצים בחדרי האמבטיה שלהם. בעוד שהרבה אזורים בבית לא מקבלים יחס אישי בכל סבב של שיפוצים בבית, חדרי אמבטיה לעומת זאת הן עניין אחר לגמרי. נראה כי בעלי הבתים בקריות תמיד בוחרים לשפץ, או לפחות לחדש, את חדרי האמבטיה בכל סבב שיפוצים בקריות. ההסבר לכך הוא פשוט מאוד, חדרי האמבטיה נמצאים בשימוש מסיבי של לחות ונוזלים ולכן הם דורשים שיפוצים לתקופות תכופות יותר בהשוואה לשאר חלקי הבית. עוד נציין, שמגמה זו תואמת את המגמות העיקריות בתחום של שיפוצים בצפון.

במקום השני: שיפוץ מטבח

בדומה לחדרי האמבטיה, גם המטבח הוא חדר שנמצא בשימוש מסיבי של נוזלים ואדים. כאשר עוסקים יום אחרי יום במלאכת הבישול במטבח נוצרת מהר יותר שחיקה של ארונות העץ, חיפוי הקרמיקה ופינת האוכל. נוסף על כך, נראות המטבח מדווחת כגורם שמשפיע רבות על שביעות רצונם של בעלי הנכסים בקריות, וגם של רוכשים פוטנציאליים. מכיוון שכיום המטבח הנו חלל פתוח שפונה לכניסה הראשית של הבית, הנראות של המטבח חשובה מאוד לטון העיצובי בבית. כל הסיבות הללו מציבים את עבודות השיפוצים של מטבחים בצפון במקום השני הכי שכיח.

במקום השלישי: חידוש קירות

זהו לא מפתיע שחידוש קירות, שפכטל וצביעה מחדש של הקירות, מופיע גבוה ברשימה. חידוש קירות היא עבודה קלה ופשוטה, יש אפילו בעלי בתים שיעדיפו לא להעסיק קבלן שיפוצים בקריות לביצוע חידוש קירות אלא יבצעו זאת בעצמם. חידוש קירות לא אורך זמן רב, עד 3 ימים לכל היותר, ולא עולה סכום משמעותי, לכן הרבה בעלי בתים בוחרים לבצע חידוש קירות אחת לשנה.

במקום הרביעי: ריצוף וחיפוי

מרצפות בבית, חיפוי אבן נוי וכמובן חיפוי קרמיקה בחדרי אמבטיה היא עבודת שיפוצים מאוד עדינה. קרמיקה וחיפוי אבן נוטים להיות חלקי הבניה שנשחקים הכי מהר, במיוחד חיפוי וריצוף אמבטיה, ולכן יש לבצע ריצוף וחיפוי לעיתים תכופות יותר. הרבה בעלי בתים בקריות מזמינים קבלן להחלפת מרצפות שקועות, להחלפת אריחים שבורים ולחיפוי מחדש. מומלץ תמיד לבצע ריצוף וחיפוי עם קרמיקה איכותית, על מנת לקבל עמידות גבוהה יותר של הקרמיקה לאורך זמן.

במקום החמישי: חלוקת דירות גדולות

מגמה שהחלה בשנתיים האחרונות בתחום של שיפוצים בקריות, היא שיפוצים לדירות סטודנט (שיפוצים לדירות סטודנט בחיפה). יותר ויותר בעלי דירות גדולות בוחרים לבצע חלוקה של הדירה למספר יחידות דיור עבור מגורי סטודנטים. חלוקה מחדש של דירה מאפשרת לבעל הנכס להגדיל את סך ההכנסה משכירות הדירה בכך שהוא יכול לאכלס יותר דיירים באותו חלל. בהתחשב בכך שקיימת נהירה גדולה יותר של סטודנטים למגורים בקריות, במקביל לגידול במוסדות לימוד בחיפה וצפון הקריות, זהו די ברור למה עבודות שיפוצים גדלים בפופולאריות.