במהלך שיפוץ כללי בבית אתם יכולים להחליט לבצע מספר רב של עבודות שיפוצים בחיפה בכדי לשפר את איכות החיים שלכם בבית. עם זאת, מומלץ תמיד לכלול מספר עבודות שיפוצים אשר גם מעלות במקביל את ערך הבית.

עם כל הדיבורים לאחרונה על הניסיונות של המדינה להוריד את מחירי הדירות והאטה בקניה של דירות יד שניה, יותר ויותר אנשים שוקלים לבצע שיפוצים בבית על מנת להגדיל את הסיכויים שלהם למכור את הנכס ובמטרה להגדיל את מחיר המכירה. בעוד שאתם לא חייבים לבצע שיפוצים רק בכדי להעלות את ערך הנכס, חשוב שתדאגו לקבל מהשיפוצים כל מה שאתם רוצים מעבר לכך, אבל כן מומלץ לדאוג שהשיפוץ יכלול גם עבודות שיפוצים בחיפה שתורמות לערך הנכס. במידה ואתם מתכננים שיפוץ באזור חיפה אנו ממליצים לכם לכלול את אחת מעבודות השיפוצים הבאות בכדי לקבל גם עלייה בערך הנכס:

שדרוג מטבח

רוב האנשים מחשיבים את המטבח כלב ליבו של הבית, כך ששיפוץ במטבח בדרך כלל מושך יותר קונים. אתם יכולים לצפות להחזר של 50%-100% בערך הנכס על ההשקעה שלכם בשיפוץ המטבח. השיפוץ של המטבח יכול לכלול שיפוץ מסיבי כמו החלפת ארונות מטבח או שיפוץ קטנטן כמו הוספת שכבת צבע, בכל מקרה ההשקעה תשתלם. עם זאת מומחים ממליצים לא להשקיע גם יותר מדי במטבח מכיוון שלכל נכס יש תקרת מחיר המשתנה ביחס לרמת המחירים בשכונה החיפאית.

הוספת חדר אמבטיה בדירה

אם בדירה שלכם יש רק חדר אמבטיה אחד, אתם יכולים לשקול לשנות את מתאר הדירה ולהוסיף חדר אמבטיה שני, החזר ההשקעה בגין תוספת חדר אמבטיה לערך הדירה מוערך במעל 100%. כאשר מדובר במציאת חדר בבית שלך עבור חדר אמבטיה נוסף יש להסתכל על כל החללים הלא מנוצלים בדירה ולשקול הזזת ארונות שתופסים חלק נכבד מחלל הדירה. אתם גם יכולים להוסיף במהלך שיפוץ דירה למכירה רק חצי אמבטיה עם מקלחון קטן, בדרך כלל תצטרכו כ-18 מטר רבוע לפחות לחדר אמבטיה שני. ההשקעה שתצטרכו לתת תשתנה בהתאם לחומרי האינסטלציה שתבחרו לעבוד איתם ועלות עבודת האינסטלטור, אך ברמת העיקרון מדובר על השקעה שתחזיר את עצמה אז כדאי להשקיע בחומרים טובים ובעבודה איכותית.

הוספת חדר נוסף בבית פרטי

בעל בית פרטי יכול לשקול להוסיף עוד כמה מטרים רבועים לבית על ידי הוספת חדר נוסף בקומה הראשונה. אם יש מספיק שטח לבנות עוד חדר ילדים או חדר עבודה זה יכול להשתלם בעתיד כאשר תרצו למכור את הבית. רמות המחירים בחיפה משתנות בהתאם לכמות החדרים, כך משל בית עם 5 חדרים יימכר במחיר גבוה יותר מבית פרטי עם 4 חדרים, בעצם תוספת חדר תעלה את הבית לרמת מחירים חדשה. עם זאת חשוב לקחת בחשבון שתצטרכו לקבל את כל האישורים הנדרשים לבצע את תוספה הבנייה, מה שיכול לקחת די הרבה זמן לקבל אישור עליו. החזר ההשקעה במקרה כזה תשתנה בהתאם לגודל תוספת החדר. בכל מקרה, אנו ממליצים להיעזר בשירותיו של מפקח בניה במרכז, אשר יכול לחסוך להם כסף ועגמת נפש בתהליך הבניה או השיפוץ.

הגדלת חלונות בסלון ובמטבח

במידה ויש לכם חלונות קטנים בסלון ובמטבח זה אומר שאתם לא מקבלים מספיק אור טבעי במהלך היום בשני החדרים הכי עיקריים בבית. הגדלת החלונות בסלון ובמטבח יוסיפו יותר אור טבעי לבית ויצמצמו בכך את עלויות החשמל השנתיות. בנוסף לכך, חלונות גדולים נחשבים ליוקרתיים יותר, מה שירשים רוכשים פוטנציאליים. החזר השקעה בהתקנת חלונות גדולים יותר יכולה להגדיל את ערך הבית בכ-30%.

בניית דק מעץ בחצר הבית

הרבה בעלי בתי פרטיים בחיפה מנסים להימנע מהשקעה בגינה, אך שוכחים שערך הבית לוקח בחשבון את כל השטח הפרטי. כלומר ששיפוצים בגינה יגדילו את ערך הבית בשורה התחתונה. בניית דק מעץ בחצר הבית מושך הרבה קונים פוטנציאליים ונותן ערך מוסף לבית. שיפור של מראה הגינה, במיוחד עם מדובר על בניית דק מעץ, צפויה לתת לכם החזר השקעה של עד 50% במחיר המכירה העתידי.