כאשר אנו זקוקים לבצע שיפוץ דירה בחיפה ומחפשים קבלן שיפוצים בחיפה אנו נתקל במספר רב של בעלי מקצוע אשר יציגו את עצמם בתור קבלני שיפוצים הפועלים באזור חיפה והקריות. אך חשוב לדעת שבעוד שבעלי המקצוע הללו אכן מבצעים עבודות שיפוצים בחיפה ויכולים להעניק לכם את השירות שאתם צריכים, הם אינם בהכרח נחשבים קבלני שיפוצים על פי כל הגורמים המקצועיים. יש לעשות הפרדה בין קבלן שיפוצים רשום לבין קבלן שיפוצים לא רשום, כתוצאה מהגדרות חוק רישום הקבלנים בישראל.

מה ההבדל בין קבלן שיפוצים רשום לקבלן שיפוצים לא רשום?

קבלן שיפוצים רשום הוא כל קבלן שיפוצים אשר רשום בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. קבלני השיפוצים הללו הנם לרוב קבלני שיפוצים עם ניסיון של כ-5 שנים ועם ההכשרה הנדרשת על מנת להירשם בפנקס הקבלנים. ההבחנה הזאת בין קבלני שיפוצים מורשים ולא מורשים באה במטרה למנוע מקבלנים בעלי הכשרה מועטה, לרוב שיפוצניקים צעירים, מלבצע פרויקטים גדולים של שיפוצים בדירות. לידיעתכם, על פי חוק אסור לכם להעסיק קבלן שיפוצים לא רשום עבור שיפוץ דירה בחיפה בהיקף שעולה על 30 אלף שקלים. מומלץ להעסיק קבלן שיפוצים בחיפה שרשום בפנקס הקבלנים אם אתם מעריכים שעבודות השיפוצים אצלכם יעלו על 30 אלף שקלים, אתם מקבלים הצעת מחיר מקבלן שיפוצים על סכום הגבוה מ-30 אלף שקלים או שיש צורך לבצע שינויי מבנה דרסטיים.

עוד חשוב לדעת, שיש קבלני שיפוצים בחיפה אשר רשומים בתור קבלנים רשומים בתחום אחד אך מציגים את עצמן בתור קבלן שיפוצים רשום בתחום אחר, למשל, קבלן שיפוצים בחיפה שרשום בתור קבלן אינסטלציה רשום אך גם מציג את עצמו בתור קבלן שיפוצים כללי רשום. יש לשים לב לדברים הללו ולא להסתמך רק על האם קבלן השיפוצים רשום או לא בפנקס הקבלנים.

האם כדאי להעסיק קבלן שיפוצים לא רשום?

קבלו שיפוצים רשום הנה הגדרה ביורוקרטית שלא בהכרח מעידה על טיב איכות העבודה של הקבלן, רישום של קבלן שיפוצים בפנקס הקבלנים אינה חותמת איכות או אמינות של אותו קבלן. ישנם הרבה פרויקטים של שיפוצים בחיפה בעיקר בהיקפים קטנים,  שיהיה תמיד עדיף להעסיק קבלן שיפוצים לא רשום או שיפוצניק בחיפה במקום קבלן שיפוצים רשום מחיפה. אם עלות שיפוץ הדירה שלכם לא צפויה לעלות על 30 אלף שקלים, מומלץ לבחור קבלן שיפוצים בחיפה על פי המלצות ממכרים ועל פי בחינה של פרויקטים ישנים של אותו קבלן.

קבלן שיפוצים לא רשום יכול לבצע מגוון רחב של עבודות שיפוצים בדירה, בהתאם להכשרתו וניסיונו, הרבה פעמים יותר טוב מקבלן שיפוצים רשום. בתחום השיפוצים טיב איכות העבודה שמספק קבלן שיפוצים תמיד תתבסס על ניסיון בביצוע עבודות דומות ופחות בהכשרה כזאת או אחרת. כך למשל, אם אנו רוצים לבצע חידוש מטבח בדירה בחיפה, עלינו קודם כל לחפש קבלן שיפוצים בחיפה שיש לו ניסיון בחידוש מטבחים ועבודות נגרות מטבחים ולא לקחת החלטה לגבי הקבלן המבצע רק על סמך רישומו בפנקס הקבלנים.

יתרונות בהעסקת קבלן שיפוצים לא רשום

כאשר אנו מעסיקים קבלן שיפוצים שאינו רשום, אנו קודם כל חוסכים בעלויות העבודה. רוב קבלני השיפוצים הרשומים גובים סכומים גבוהים יותר עבור עבודתם, מתוך ההנחה שהעסקתם מתוכננת לפרויקטים בעלויות גבוהות. העסקת קבלן שיפוצים רשום בחיפה היא אחת הסיבות השכיחות שמייקרות עבודות שיפוצים, לכן, מומלץ להעסיק קבלן שיפוצים לא רשום לעבודות שיפוצים כלליים בחיפה.

עוד בזאת, כאשר מעסיקים קבלן שיפוצים לא רשום אנו בעצם מעסיקים שיפוצניק שיש לנו איתו קשר ישיר מלא. אנחנו יודעים במקרה כזה מול מי אנחנו מתנהלים ואיכות העבודה תלויה אך ורק בו, ולא בקבלני משנה שמתקשרים עם החברה הקבלנית. היחס הרבה יותר אישי ומותאם לבעל הנכס, השירות יותר מהיר, ניסיון הקבלן מגיע יותר לידי ביטוי בעבודתו וכל המשא ומתן מתנהל מול גורם אחד שהוא גם האחראי על ביצוע העבודה.