הכנה נכונה ומקיפה לפני ביצוע שיפוצים בדירה או בית פרטי הוא שלב הכרחי בהשלמה תקינה של כל עבודת שיפוצים בקריות. אם קבעתם להיכנס לפרויקט מורכב של שיפוצים, מומלץ מאוד שתבצעו כמה שיותר הכנה שתתרום למעבר חלק יותר של השיפוצים ולהשלמתם בזמן ובעלות שפויה.

אסור "לקפוץ" לתוך פרויקט של שיפוץ דירה בקריות מבלי לחשוב על בדיוק מה שאתם רוצים לעשות, לקבוע פרמטרים שונים בנוגע לשיפוץ הדירה ולקחת פעולות שונות שיבטיחו עבודת שיפוצים איכותית. להלן מספר נושאים שיש לתת עליהם דגש כהכנה עבור עבודת שיפוצים בקריות, להשלמה מהירה וחלקה של השיפוצים:

קביעת מפרט שיפוצים לפני העסקת קבלן מבצע

אם אתם רוצים לבצע שיפוץ דירה בקריות במהירות, בתקציב שפוי וללא תקלות בלתי מתוכננות, עדיף שתגבשו בדיוק מה אתם רוצים לשפץ בדירה לפני שאתם מעסיקים קבלן שיפוצים בקריות. הרבה אנשים מתרגשים לגבי ביצוע השיפוצים ומאוד רוצים כבר להגיע לתוצאה הסופית, ואז הם הרבה פעמים לא מעניקים מספיק מחשבה בדיוק מה התוצאה שהם רוצים לקבל. חשוב לבנות מפרט מדויק ככל הניתן לפני שמתחילים את השיפוצים. מפרט מדויק יכול להיות משהו פשוט כמו רשימה סופית של החלקים בדירה שאנו רוצים לשפר, וניתן ללכת גם צעד קדימה ולהכין תכנית מפורטת עם מעצב פנים. כאשר יש לכם מפרט מדויק של השיפוצים המתוכננים אתם יכולים לקבל הצעת מחיר ריאלית יותר מהקבלן, לקבוע מראש מהם לוחות הזמנים ולאפשר לקבלן השיפוצים לתכנן טוב יותר את עבודתו בדירה. שהקבלן יכול להכין תכנית עבודה מראש, הוא יכול לתכנן ליעילות העובדים שלו, הן מבחינת איכות העבודה והן מבחינה תקציבית.

קביעת תקציב ריאלי

קביעה של תקציב ריאלי היא אחת הפעולות החשובות ביותר שאתם יכולים לעשות בכדי להתכונן לביצוע עובדת שיפוצים. שיפוצים ללא תקציב קבוע או קביעת תקציב במקביל להתקדמות עבודת השיפוצים היא מתכון לעלויות גבוהות וניצול לא יעיל של הכספים שלכם. חשוב לקבוע מבעוד מועד תקציב לעבודות השיפוצים, ולוודא שהתקציב הנו תקציב ריאלי שכולל גם עלויות בלתי מתוכננות. ניתן לצמצם עלויות שיפוצים כאשר העבודה מתבצעת במגבלת תקציב.

הבטחת המימון הנדרש

הבטחה של יכולת מימון השיפוצים הוא עניין הכרחי להשלמת השיפוצים במהירות ובזמן. כאשר עניין המימון אינו מובטח, בין אם לבעל הכנס אין את הכסף הנדרש למימון כל השיפוצים או בין אם מימון השיפוצים מתבסס על הכנסה עתידית, יש סיכוי גדול יותר שתסבלו מעיכובים בשיפוצים או שתצטרכו לבצע התאמות למפרט שקבעתם. חשוב שלאחר שקבעתם את תקציב עבודת השיפוצים תוודאו שיש לכם את יכולות המימון. שיפוצים בקריות יכולות להיות ממומנות בעזרת הון עצמי של בעל הנכס, הלוואה מבנקים באזור הקריות או ממקדמה על מכירה של הנכס.

מציאת הקבלן הנכון

התחום של שיפוצים בקריות מלא בסיפורי זוועה על שיפוצים שהתדרדרו בעקבות עבודה לא תקינה של קבלן. חוסר ניסיון, עבודה לא איכותית ומרמה הם רק חלק מהדברים שניתן להיתקל בהם כאשר בוחרים את הקבלן הלא נכון. חפשו טוב ומצאו קבלן שיפוצים בקריות שיכול להעניק לכם את איכות השיפוץ שאתם צריכים באמינות ובמחיר הוגן. הדרך הטובה ביותר למצוא קבלני שיפוצים טובים היא לרוב מפה לאוזן, אך גם באינטרנט אפשר למצוא קבלנים טובים ואמינים. בצעו בדיקה מקיפה וסקר שור לפני שאתם לוקחים החלטה לגבי הקבלן שלכם.

פינוי והתאמה של הדירה לעבודת שיפוצים

כל עבודת שיפוצים בקריות, גם שיפוצים כלליים בקריות וגם שיפוצים נרחבים בקריות, יצריכו פינוי והתאמה של הדירה לפני התחלת הבניה עצמה. כל חברת שיפוצים בקריות או שיפוצניק בקריות מציע לבצע בשבילכם פינוי והכנה של הדירה, אך יש לקחת בחשבון שזה בא על חשבון שעות העבודה שלו. אם יש לכם אפשרות לבצע בעצמכם חלק מהפינוי, למשל הזזת רהיטים והורדת תמונות מהקירות, או לסייע בהכנת הדירה לשיפוץ, למשל הבאת כל החומרים לדירה, אתם יכולים לחסוך מזמן השיפוצים.