בעשור האחרון יותר ויותר אנשים פונים לאינטרנט על מנת למצוא קבלן שיפוצים בחיפה לטובת השלמת השיפוצים אצלם בדירה. רוב האנשים בעת חיפושם אחר קבלני שיפוצים בחיפה נכנסים לאתרי המלצות קבלני שיפוצים או מחפשים ישירות בגוגל קבלני שיפוצים בחיפה. מחקרים שהתפרסמו בשנים האחרונות מציינים שעד כ-40% מקבלני השיפוצים בצפון עלולים להשתמש בהמלצות מזויפות באינטרנט כדי למשוך לקוחות, ולכאורה יש אתרי ביקורת שלא מבצעים בדיקה נאותה של ההמלצות המוצגות באתר.

מנגד תחום השיפוצים בחיפה ותעשיית השיפוצים כולה הופכת להיות יותר ויותר תלויה באינטרנט ובלקוחות שמגיעים דרך האינטרנט. קבלני שיפוצים וותיקים וגם קבלני שיפוצים בעלי ניסיון מצומצם מבינים שאם עליהם להישאר תחרותיים בשוק, הם חייבים לבנות מוניטין באינטרנט. ניתן למצוא מגוון רחב של קבלני שיפוצים באתרים של השוואות בעלי מקצוע או קבלנים שיש להם אתרים עצמאיים, ואין ספק שריבוי בעלי הקבלנים הללו יכול לבלבל כל אחד.

הבעייתיות בבחירה הנכונה של קבלן השיפוצים המתאים ביותר

מאוד קשה להעריך את האמינות והמקצועיות של קבלני שיפוצים בחיפה כאשר אנו מסתמכים אך ורק על אתר אינטרנט של קבלן או על המלצות קבלני שיפוצים באתרי השוואות. זאת הסיבה שלמרות שיותר אנשים פונים לאינטרנט בכדי למצוא קבלן שיפוצים, עדיין מרבית אנשים יעדיפו להעסיק קבלן שהגיע דרך המלצה של חבר או מכר. עם זאת, זה לא אומר שאנו לא יכולים למצוא קבלן שיפוצים אמין ומקצועי דרך האינטרנט, אלא זה רק אומר שאנו צריכים לבצע בדיקות נוספות לאחר ההתקשרות הראשונה שלנו מול הקבלן.

חשוב להבין שביקורות מזויפות תמיד יהיו חלק מהנוף האינטרנטי לא משנה עד כמה אתרי השוואות ינסו להילחם בכך, ואין ספק שגם אתם יכולים להיות קורבן של קבלן שיפוצים חסר מצפון. הדרך להימנע מלעשות טעויות במהלך החיפוש אחר קבלן שיפוצים בחיפה הוא להשתמש באינטרנט בכדי להגיע למספר קבלני שיפוצים ממומלצים בעזרת המלצות על קבלני השיפוצים מהאינטרנט, ולהמשיך לסנן קבלני שיפוצים פוטנציאליים על ידי בחינה מעמיקה יותר.

מה עושים לאחר שמצאנו קבלן שיפוצים באינטרנט?

אז מצאנו דרך האינטרנט קבלן שיפוצים שעובד באזור חיפה ואנו רוצים להעריך האם הוא קבלן אמין, מקצועי ומתאים לפרויקט השיפוצים שלנו. תחילה ניכנס לאתר הבית של הקבלן, כאשר לא מומלץ להמשיך בתהליך עם קבלן שיפוצים שאין לו אתר בית. באתר של הקבלן אנו יכולים לקרוא עוד עליו ועל הניסיון שלו בתחום השיפוצים בחיפה, ולהעריך האם יכולה להיות התאמה בנינו.

אם מה שראינו באתר שלו תקין, הגיע הזמן ליצור עם הקבלן קשר טלפוני ולשמוע ממנו על עצמו ועל דרכי העבודה שלו. אתם יכולים להתרשם רבות מקבלן רק משיחת טלפון אחת. במעמד השיחה בקשו ממנו לשלוח לכם תמונות של שיפוצים דומים למה שנדרש לבצע אצלכם בדירה, למשל אם אתם מעוניינים לחדש את הסלון אז בקשו ממנו תמונות של שיפוצים קודמים שהוא עשה בסלונים.  עוד דרך מצוינת לברר את המקצועיות ואמינות של הקבלן היא לבקש ממנו טלפונים של לקוחות קודמים. כל קבלן מקצועי ומנוסה שביצע בעבר פרויקטים דומים למה שנדרש אצלכם בדירה לא יהסס לתת לכם כמה טלפונים של לקוחות קודמים שתוכלו לשוחח איתם. ככה תוכלו לברר ממקור ראשון ואובייקטיבי על מקצועיות הקבלן ואמינותו.

אם אהבתם את כל מה שראיתם ושמעתם, מומלץ להזמין את הקבלן שיפוצים אליכם לדירה בכדי לתת חוות דעת מקצועית לגבי השיפוצים המתכוננים. זאת גם הזדמנות לקבל הצעת מחיר מפורטת מהקבלן, גם הזדמנות לבצע תיאום ציפיות מפרויקט שיפוצים בדירה מול הקבלן וגם הזדמנות פז להכיר את הקבלן פנים מול פנים. בשלב הזה יהיה לכם כבר מספיק מידע על מנת להעריך האם אתם רוצים להתקדם עם קבלן השיפוצים או לא. בכל מקרה חשוב לדאוג לאגד את הצעת המחיר והעבודה שסוכמה מול הקבלן בחוזה מסודר ליתר ביטחון.