ביצוע שיפוצים מקיפים או בניית תוספות בית הן ללא ספק השקעה כספית גדולה ומשמעותית לכל משק בית, לכן הרבה בעלי נכסים מאזור הקריות חוששים מטיפול לא ראוי של קבלן שיפוצים וגמר בקריות. בעוד שהחשש הזה הוא טבעי ומובן, אם אתם מעסיקים קבלן שיפוצים בקריות מקצועי ומנוסה אינכם באמת צריכים לחשוש מעבודה לא איכותית.

בררו לגבי ניסיון הקבלן לפני העסקתו

כבר בעת תהליך החיפוש אחר קבלני שיפוצים בצפון חשוב לברר לגבי ניסיון הקבלנים הפוטנציאליים שאתם נתקלים בהם, כאשר רק קבלן שיפוצים וגמר בקריות עם ניסיון מוכח בפרויקטים מהסוג הנדרש אצלכם יישקל כאופציה לביצוע השיפוצים. עצה טובה שאפשר לתת לכם היא לחפש מפקח בניה בצפון, שמכיר ויצא לו לעבוד עם הרבה מאוד קבלני שיפוצים ולעמוד על היכולות והמקצועיות שלהם, ולקבל ממנו המלצות לקבלנים טובים. בכדי לוודא שאתם מקבלים קבלן שיפוצים בקריות שאפשר לסמוך עליו להשלים את פרויקט השיפוצים שלכם בצורה הטובה ביותר, חשוב לאשר את ניסיון הקבלן. מומלץ לקבל רשימה של לקוחות עבר של הקבלן, בעדיפות של פרויקטים דומים בהיקפים ובסגנון, ולשוחח איתם לגבי שביעות רצונם האישית מהקבלן. אל תתביישו מביצוע שיחות טלפון עם לקוחות ישנים של הקבלן וביקורים בדירות ששופצו על ידי הקבלן, אם מדובר על קבלן שיפוצים וגמר מקצועי הוא דווקא ישמח שתדברו עם לקוחות ישנים שלו.

וודאו שיש לכם חוזה העסקה חתום ומפורט

ברגע שהחלטתם על קבלן שיפוצים בקריות לביצוע העבודות שלכם, חשוב שתאגדו את הצעת המחיר והפרטים שסוכמו מולו בחוזה מחייב. יש לוודא שהחוזה מנוסח באישור עורך דין וחתום על ידי הקבלן. אסור בתכלית האיסור לתת לקבלן שיפוצים להתחיל את העבודה לפני שיש בידכם חוזה חתום ומחייב. מומלץ להגדיר בחוזה את המחיר של העבודה, לוחות הזמנים לסיום העבודה וסעיפי השיפוץ. אם מדובר בשיפוץ לפני מכירה מומלץ גם לאגד את מפרט התכניות בחוזה.

איזה שאלות מומלץ לשאול קבלן שיפוצים בעת התחלת שיפוץ?

  1. מהו לוח הזמנים שלנו?

לוח זמנים של עבודת השיפוצים הוא יותר מאשר רק תאריך התחלה וסיום של עבודת הקבלן שרשומה בחוזה. לוח זמנים של קבלן שיפוצים וגמר מנוסה יכול להיות מפורט ביותר, ולהעניק ללקוחות יכולת לעקוב אחר התקדמות השיפוצים. חשוב שתבררו מול קבלן השיפוצים מהן לוחות הזמנים ולקבל ממנו סוג של התחייבות לגבי השלמת השלבים השונים בפרויקט.

  1. מי הם העובדים שלך?

כמעט כל קבלן שיפוצים בקריות עובד עם עובדים נוספים, כמובן שבהתאם לגודל המבנה ודרישות השיפוץ. חשוב להבין מהקבלן מי הם העובדים שלו והאם יש להם את ההכשרה הנדרשת לביצוע עבודות השיפוצים הנדרשות. חשוב להבין שגם אם לאותו קבלן שיפוצים יש את מלוא ההכשרה, לא בטוח שהידיים שיעשו את העבודה בפועל יש הכשרה וניסיון בנושא. למשל, אם במהלך חידוש מטבח יש צורך ביצירת ארונות עץ, חשוב לדעת שהקבלן יביא נגר בהתאם.

  1. איך אתה הולך להגן על הרכוש בדירה?

יש יותר מדי מקרים של שיפוצים בקריות שבהם התגלה פגיעה ברכוש הדירה. חשוב לפני התחלת השיפוץ לוודא מול הקבלן שהוא מבצע את כל הפעולות המתאימות בכדי למנוע פגיעה ברהיטים וחפצים שונים בבית במהלך השיפוצים. קבלן שיפוצים מנוסה ידאג להזיז כל רהיט שיכול להיפגע, לכסות אזורים בבית למניעת לכלוך ולהזהיר את הדיירים בבית מסכנות בטיחותיות. עוד בזאת, מומלץ ליזום שיחה עם הקבלן ולשאול אותו איזה הכנות לקראת השיפוצים הוא ממליץ לבצע בכדי לצמצם פגיעה ברכוש.

  1. כיצד נוכל לתקשר איתך הכי מהר?

במהלך השיפוצים תדרשו לקחת החלטות שונות בנוגע לעדיפות סדרי העבודה של הקבלן או במידה וצצים ליקויי בניה לקחת החלטות לטיפולם. חשוב שיהיה לכם צינור תקשורת מהיר לקבלן המבצע לתשובה מהירה. חשוב לדאוג שיהיה לכם את המספר האישי של מנהל הפרויקט, ליצירת קשר מהיר, ופרטי מייל או פקס במידה וצריך לשלוח מסמכים לקבלן. יכולת ליצור קשר בכל שלב עם הקבלן זה אחד הדברים הכי חשובים להתנהלות תקינה של תהליך השיפוצים.