כל בעלי הדירות בחיפה זקוקים בשלב מסוים לבצע שיפוץ בדירה, בין אם מדובר על שיפוץ קטן וקוסמטי או בין אם מדובר על שיפוץ נרחב כמו תוספת בניה, ולשם כך יש ליצור קשר עם קבלן שיפוצים בחיפה. הפחד הגדול של הרבה בעלי דירות בחיפה בנוגע לשיפוצים הוא עניין המחיר, ונגרר מכך הנושא של משא ומתן עם קבלן שיפוצים בחיפה. הרבה בעלי דירות בחיפה חוששים לשלם מחירים גבוהים לקבלן, ולכן משא ומתן נבון הוא הכרחי.

החשיבות של ביצוע משא ומתן עם קבלן שיפוצים

רוב בעלי הדירות יוצאים מנקודת הנחה שכל קבלן שיפוצים בצפון יציע את שירותיו במחיר גבוה בהרבה מהעלות הריאלית של עבודת השיפוץ הנדרשת, והם לא בהכרח טועים. כמו בכל שירות של בעל מקצוע גם קבלן שיפוצים בחיפה יתמחר את שירותיו מעט גבוה יותר, ובמקביל אנו כמי שמשלם נרצה להוציא כמה שפחות. זהו הבסיס של כל משא ומתן עם קבלן שיפוצים, כאשר המטרה היא להגיע לעמק השווה. אם אנחנו רוצים לבצע משא ומתן נבון, חשוב לדעת לתת דגש על מגוון נושאים תוך כדי תהליך מציאת וסגירת קבלן לביצוע השיפוץ בדירה שלנו.

לפני התחלת משא ומתן עם קבלן שיפוצים – הגדירו את צרכי השיפוץ

בכדי שנוכל להתחיל במשא ומתן כמו שצריך, עלינו לקבוע מהן השיפוצים הנדרשים. ככל שנגדיר בצורה החלטית ומפורטת יותר מה נדרש לשפץ, כך נוכל לבוא יותר מפוקסים למשא ומתן מול קבלן השיפוצים. זה יכול להיות מאוד מועיל להכין רשימה מפורטת של השיפוצים הנדרשים לקבלנים פוטנציאליים לפני התחלת איסוף הצעות מחיר, כדי שתוכלו להיות יותר מפוקסים במהלך המשא ומתן ובכדי שתקבלו הצעות מחיר כמה שיותר ריאליות בהתאם למה שאתם משפצים. בשלב זה אפשר גם להיעזר באדריכל פנים או מעצב פנים שיבנה לכם תכנית עבודה מסודרת ומקצועית. את תכניות השיפוצים שנקבעו יש להציג לפני כל קבלן שיפוצים פוטנציאלי ולבקש ממנו הצעת מחיר מסודרת בהתאם לדרישות השיפוצים. ההמלצה היא לפנות לכל הפחות לחמישה קבלני שיפוצים בחיפה לסקר שוק מקיף.

דגשים למשא ומתן עם קבלן שיפוצים

  • הגדרת תקציב שיפוצים – חשוב להגיע למשא ומתן מול קבלן שיפוצים עם תקציב מוגדר. ברגע שיש לכם עלות מקסימלית שקבעתם שלא ניתן לחרוג ממנה אתם יכולים לנהל משא ומתן יעיל יותר. כל קבלן שיעניק לכם מחיר גבוה משמעותית מהתקציב שלכם הוא לא קבלן שיש טעם לבזבז עליו את המאמצים, ואז ניתן להפנות את תשומת הלב רק לקבלנים הרלוונטיים. נוסף על כך, כאשר אתם מצהירים בפני קבלן השיפוצים שיש לכם תקציב מוגדר, אותו קבלן יודע שבמידה והוא רוצה את העבודה הוא חייב להתכוונן יותר לכיוון של שלכם. תמיד חשוב לנהל משא ומתן עם קבלן שיפוצים בתוך אזור התקציב שלכם.
  • לוחות הזמנים – חשוב לתת דגש על לוחות הזמנים של השיפוצים בתוך המשא ומתן מכיוון שקבלן השיפוצים תמיד יעדיף למשוך כמה שניתן את זמן העבודה, ואתם תרצו להגן על עצמכם ממשיכה לא הגיונית של זמן השיפוצים. קבלן שיפוצים תמיד מעדיף להגדיר לוחות זמנים ארוכים גם לשם ניסיון לעבות את מחיר העבודה וגם על מנת להשאיר לו פתח לבצע עוד עבודות שיפוצים בחיפה במקביל. התעקשו על לוחות זמנים קצרים ככל הניתן במשא ומתן מול קבלן השיפוצים.
  • אל תלכו זול מדי – איכות עבודת הקבלן בתחום השיפוצים תלויה במקצועיות ובניסיון, בסופו של דבר על איכות צריך לשלם. כלומר, לא תמצאו קבלן שיפוצים בחיפה שיש לו מקצועיות וניסיון בזול. זה לא אומר שאתם צריכים לשלם עלויות מטורפות בכדי להשיג קבלן איכותי ואמין, אך חשוב לא ללכת על הקבלן שמציע לכם את המחיר הזול ביותר, אלא לקחת בחשבון שעל איכות משלמים. זה דגש שיעזור לכם מאוד במשא ומתן מול קבלני שיפוצים בכך שככל שתהיו גמישים יותר במחיר הקבלן, הקבלן עצמו יהיה יותר גמיש לדרישות האחרות שלכם.

בררו את עלויות החומרים – נקודה חשובה בכל משא ומתן עם קבלן שיפוצים בחיפה, היא לדעת את עלויות החומרים הממוצעות. סעיף החומרים בהצעת המחיר של קבלן הוא הסעיף שהכי קל לנפח, וידע שלכם ברמות המחירים של חומרי הבניין יכולים לאפשר לכם להוריד את העלות הכוללת של השיפוץ דרסטית במהלך המשא ומתן. מומלץ לשוחח עם משווקים מורשים ולקבל מהם הערכת מחירים לכתב הכמויות שהשיפוץ שלכם דורש.