שיפוצים מאפשרים לבעלי נכסים לחדש ולשדרג את הנכס על מנת לשפר את איכות החיים ביום יום או להעלות את ערך הנכס בדירות להשקעה, אך מה שהרבה בעלי דירות ובעלי בתים פרטים אינם יודעים הוא, שביצוע עבודות שיפוצים בחיפה והקריות הוא גם זמן טוב לבצע שיפוצים שחוסכים כסף לטווח ארוך בתצרוכת הדירה או פונקציונאליות הבית.

אנו מודעים לכך שהגדלת תקציב השיפוצים הוא כנראה הפחד הגדול ביותר שלכם, אך כן ישנם מספר עבודות שיפוצים בחיפה והקריות אשר שווים את ההשקעה הנוספת לטובת החיסכון המשמעותי בטווח הארוך. עם קצת חשיבה אסטרטגית במהלך שיפוץ דירות בחיפה, במקביל לרכישה של חומרים מתאימים, ניתן לקצץ בעלויות התצרוכת היומיות של הבית. להלן מספר עבודות שיפוצים בחיפה והקריות שיכולות לחסוך לכם הרבה כסף במהלך השהייה בבית:

  1. שיפוץ מטבח לפונקציונאליות – רוב בעלי הדירות בחיפה מעוניינים להגדיל את אזור המטבח, בין אם זה כולל שבירת קירות למרחב פתוח או בין אם זה הוספת אלמנטים. השקעה דווקא באיכות המטבח ופחות בגודלו חוסך לדיירים הרבה יותר כסף לטווח הארוך. השקעה בעבודות הנגרות למטבח, רכישת מוצרי חשמל איכותיים ועיצוב חסכוני למטבח הן עבודות השיפוצים שמומלץ לבצע. אם אינכם טבחים מקצועיים אין טעם להשקיע במטבח גדול, מומלץ להיות יותר חדורי מטרה ופונקציונאליות לשימוש יומי שמתאים לכם.
  2. שיפוצים להוספת אור טבעי – המיקום של רוב הדירות באזורי חיפה והקריות מאפשר לדייר לקבל הרבה יותר אור טבעי ממקומות אחרים בישראל. לכן, מומלץ כאשר מבצעים שיפוצים בחיפה והקריות לבחון את האפשרות לבצע שיפוצים שיגדילו את כמות האור הטבעי המתקיים במרחב הדירה. שימוש בחלונות גדולים יותר, שינוי כיווני אוויר ועוד מאפשרים לקבל יותר אור טבעי ולחסוך בעלויות החשמל על תאורת הנכס.
  3. שיפוצים עם חומרי בניה בחשיבה לטווח ארוך – טעות נפוצה בהרבה עבודות שיפוצים בחיפה והקריות היא, שהקבלן שיפוצים רוכש חומרים זולים על מנת להקטין את התקציב של עבודות השיפוצים ללקוח במקום להשקיע בחומרים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך זמן. אם אתם מעסיקים קבלן שיפוצים לא רשום, מתוך הכוונה לחסוך בעלויות השיפוצים כמה שיותר, דווקא מומלץ כן להשקיע כמה שיותר באיכות החומרים לשיפוץ במחשבה למניעת תחזוקה ושיפוץ עתידי שיעלה כסף.
  4. שיפוצים לאחר התייעצות עם אדריכל – הכנה נכונה יכולה לא רק לחסוך לכם כסף בעלויות השיפוצים, אלא גם לחסוך לכם כסף לאחר סיומם. בהתאם למורכבות של פרויקט השיפוצים שלכם, אתם יכולים להתייעץ עם אדריכל ולקבוע תכניות אדריכליות לביצוע עבודות השיפוצים במטרה להשיג חסכון בטווח הארוך. ישנם אדריכלים רבים בחיפה והקריות שיכולים לבצע בשבילכם תכנון אדריכלי לפני עבודות שיפוצים בחיפה והקריות שיאפשרו חסכון בתצרוכת העתידית בנכס. תכנון אדריכלי כגון תכנון תאורה מלאכותית, שינויים בתשתיות בניין ועיצוב מחדש לטובת חסכון באנרגיה יכולים להעניק לכם את החיסכון הזה.
  5. טיפול בליקויי בניה בתשתית הבניין – במהלך השיפוצים חשוב מאוד לא להתעלם מליקויי בניה שמתגלים בתשתיות הבניין, ואף לשאוף לגלות ולתקן ליקויי בניה בתשתיות הנכס. בעיות מבניות בתשתית שאינם מטופלות בזמן יכולות לדרדר את איכות הבניה בנכס ולייצר עלויות תיקון גבוהות בעתיד. דירות רבות בחיפה והקריות סובלות מהתדרדרות מהירה בתשתיות ולכן כל עבודת שיפוצים בחיפה והקריות חייבת לכלול חיזוק תשתיות.
  6. שיפוץ שירותים – שיפוץ איכותי לשירותים הכולל התקנה של ניאגרה איכותית חוסך כסף רב במהלך המגורים. הניאגרה הנה אחת האובייקטים המשומשים ביותר בכל דירה ולכן מומלץ לרכוש ניאגרה איכותית וחסכונית במים.

7. שיפוץ כללי לתיקון פגמים קטנים – חשוב לבצע שיפוץ כללי בדירה אחת לתקופה. ליקויים קטנים כמו סדקים בקירות, נזילות קטנות, פגיעה בבידוד ועוד, יכולים להיראות כבעיות קטנות ולא משמעותיות אך מאוד מהר להפוך לליקויים גדולים. שיפוץ כללי לתיקון פגמים קטנים חוסך לכם עלויות שיפוץ יקרות יותר בעתיד.