רוב הסיכויים ששמעתם על סיפורים מבעלי דירות בחיפה שלא היו מרוצים מעבודתו של קבלן שיפוצים מסוים. לכן, זה מאוד חשוב שתעשו מספר פעולות להגן על עצמכם אם אתם מתכוונים להעסיק קבלן שיפוצים בחיפה.

התחום של שיפוצים בחיפה הוא תחום לא מפוקח שבו כל אחד יכול לכנות את עצמו קבלן שיפוצים מומחה, ולכן נוצר הרבה בלבול בקרב בעלי דירות בחיפה הזקוקים לקבלן שיפוצים מנוסה. בין אם אתם מתקשים למצוא קבלן שיפוצים בחיפה שקיבל המלצות חיוביות מלקוחות או בין אם כבר מצאתם קבלן שיפוצים לדירה שלכם, חשוב לשים לב למספר נושאים לפני ואחרי שאתם חותמים על הסכם עבודה על שיפוץ הדירה.

תמיד חותמים על חוזה עבודה מול הקבלן

אם אתם לא חותמים על חוזה עבודה מול קבלן השיפוצים אין לכם למעשה שום הגנה מפני רמאיות, אי השלמה של העבודה או פגיעה בנכס. חובה עליכם לעבוד עם רק עם קבלן שמוכן לחתום על חוזה אשר מפרט את הנושאים הבאים: תנאי תשלום, עלות החומרים, תאריך סיום פרויקט ואחריות. לא משלמים לקבלן להתחיל עבודת שיפוצים בלי חוזה חתום ומוסדר.

אף פעם אל תשלמו תשלום מקדמה גדול מדי

רוב קבלני השיפוצים דורשים תשלום מקדמה כלשהו מראש על התחלת העבודה. זה כמובן משהו מובן מכיוון שהקבלן בעצם משריין עבור הלקוח ימי עבודה שלו ושל העובדים שלו לביצוע השיפוצים, אז הוא ירצה תשלום התחייבות מהלקוח מראש. אך אתה בתור הלקוח חייב להיזהר מקבלנים שמבקשים סכום מקדמה גדול מדי. אם הקבלן מקבל את מרבית הסכום מראש אז אתה מאבד את כוח המיקוח שלך מול הקבלן, במיוחד לנוכח מקרים בהם קבלנים "בחרו" ללקוח בלי להשלים את השיפוצים. אתם צריכים לסגור עם הקבלן על תשלום מקדמה של עד 25% כל היותר מסכום העלות הכוללת של השיפוצים.

שאר התשלום צריך להיות משולם במקביל להתקדמות עבודת השיפוצים

התשלום לאחר ההפקדה הראשונית בדרך כלל נעשה בתשלומים על פי השלמת שלבים בפרויקט. למשל אתם משלמים עוד 10% אחרי קניית כל החומרים, 12% לאחר חידוש חלק מסוים בשיפוצים וכו'. זאת הדרך הטובה ביותר להבטיח שהקבלן יבצע את עבודתו בצורה מהירה ויעילה מבלי לפגוע באיכות העבודה שלו. דאגו שצורת התשלומים תאוגד בחוזה.

שימו לב שאתם מקבלים כתב כמויות הוגן

קבלנים לא אמינים רבים מנסים להגדיל את הרווח שלהם על ידי הגדלת כתב הכמויות, אשר בפועל עלות החומרים נמוכה בהרבה. כדאי לכם לבקש פירוט כתב כמויות ישירות מהספק או לבצע גם בעצמכם סקר שוק על חומרי הבנייה הנדרשים בכדי לוודא שאתם לא משלמים יותר ממה שאתם צריכים.

היזהרו מקבלנים שנותנים לכם מחיר נמוך מדי

רצוי לפנות למספר קבלנים על מנת לבצע השוואה בין הצעות המחיר ולצמצם הצעות מחיר גבוהות מדי או נמוכות מדי. למה לא כדאי להעסיק קבלן שיפוצים שנותן הצעה נמוכה משמעותית מכל השאר? ובכן כנראה בגלל שהרווח שלו על עבודת השיפוצים יבוא בחשבון על איכות חומרי הבנייה שהוא ישתמש בהם וזמן העבודה שהוא יקדיש לשיפוץ. בתחום השיפוצים אם את משלם קצת את כנראה תקבל קצת, אז מומלץ ללכת על קבלן שיפוצים בחיפה שנתן הצעה הוגנת לשני הצדדים.

דאגו לפקח בעצמכם על השיפוצים לעיתים קרובות

אין סיבה להעסיק מפקח בניה כשמדובר על שיפוצים של כמה אלפי שקלים בדירה, אז הפיקוח על עבודת הקבלן תיפול במקרה זה עליכם. נסו לא להשאיר את הקבלן יותר מדי זמן לבד בבית ללא השגחה ופיקוח מצדכם. כך תוכלו לראות בעיניים שלכם שהעבודות מתבצעות לפי הדרישות שלכם ועל פי מה שסגרתם מול הקבלן בחוזה העבודה.