כל בעל נכס בקריות שרוצה לשמור על חזות הדירה דואג לצבוע מחדש את הקירות אחת לשנה. הוספת שכבת צבע חדשה לקירות משדרגת משמעותית את נראות הדירה בעלות מינימלית. אתה בהחלט יכול לבצע בעצמך עבודת שיפוצים בקריות של צביעת קירות, ואפילו לעשות עבודה מאוד מקצועית כמו קבלן שיפוצים, אפילו אם אין לך יותר מדי ידע בתחום השיפוצים.

הדרך לשדרג את מראה הקירות של פנים הנכס שלך כמו מקצוען יתבסס על עבודה עם כלים איכותיים של צביעת קירות ועבודה נכונה ויעילה כמו קבלן שיפוצים בקריות. עבוד על פי הכללים הבאים וגם אתה תוכל לצבוע את הקירות כמו מקצוען.

בחר מברשת צבע איכותית

לפני שמנסים לשלוט בטכניקות של צביעת קירות חשוב שתעבוד עם הכלים המתאימים. יש סוגים שונים של מברשות צבע אשר יכולות לשנות באופן משמעותי את יכולת כיסוי צבע הקיר בבית, עמידות צביעת הקירות והנראות האסתטית הכללית.

הרבה אנשים מתלבטים האם לרכוש מברשת צבע קטנה או מברשת צבע בצורת רולר, והתשובה הנכונה היא שיש לרכוש את שניהם. הרולר מאפשר לך להניח צבע בשטח פנים גדול יותר על הקיר ובפחות חזרות, אך גם המברשת הקטנה חשובה בכדי להגיע לפינות הבעייתיות. חשוב לקנות מברשות צבע שעשויות מתערובות זיפים של פוליאסטר סינטטי, המגע שלהן עם הקיר הרבה יותר טוב והן יותר קלות לניקוי אחר כך.

עדיף להשתמש בצבעים מבוססי מים על מבוססי שמן

יש מגוון רחב של סוגי צבעים עבור פרויקט של צביעת קירות, ותוכל למצוא המלצות קבלני שיפוצים בקריות שנעות בין סוג צבע אחד לשני, אבל ברמת העיקרון תמיד עדיף להשתמש בצבעים מבוססי מים על צבעים מבוססי שמן. צבעים מבוססים מים מתאימים לכל משטח קיר והם הרבה יותר שכיחים למצוא, בעוד שברגע שצבעת קיר בצבעים מבוססים שמן אתה לא תוכל יותר לצבוע אותו מחדש עם צבעים מבוססי מים. צבעים מבוססי מים הן הבחירה הבטוחה.

השתמש בצבע קיר שקל לנקות אותו בחדרי הילדים

קירות חדרי הילדים הם תמיד הקירות שמתלכלכים הכי מהר, בין אם זה בגלל מגע ידיים מלוכלך של הילדים הקטנים או בין אם זה כתוצאה מקשקוש ישיר של הילד על הקיר. הדרך הטובה ביותר בשבילך להגן על קירות חדרי הילדים היא להשתמש בצבע קיר שניתן לצייר עליו או צבע קיר שיותר קל לניקוי. היום ניתן לרכוש צבעי קיר שמתנהגים כמו לוח מחיק שעליו ניתן לצייר בטושים ואז למחוק בקלות, או לחילופין, יש צבעי קיר עם גימור לטקס שמאוד קל לנקות אותן מלכלוך.

צבע את הקירות לאט ובטוח

טעות שחוזרת אצל הרבה אנשים שמעדיפים לוותר על הזמנת שיפוצניק לצביעת הקירות, זה שהם מנסים לסיים את צביעת הקירות כמה שיותר מהר. צביעת קירות כמו מקצוען היא צביעה איטית, איכותית ובטוחה. אל תנסה לסיים את עבודת השיפוצים כמה שיותר מהר בכך שתעמיס יותר מדי צבע על מברשת הצבע או שלא תעבור ביסודיות על כל חלק בקירות. יש להניח 2-3 שכבות צבע דקות באיטיות ובצורה מסודרת (לחכות שכל שכבה תתייבש לפני שאתה מניח עוד שכבת צבע), אחרת מאוד מהר תגלה שהצבע על הקירות שלך לא אחיד.

דאג להגן על ניקיון המרצפות והשטיחים

כאשר אתה צובע את הקירות חשוב מאוד שתעשה כל מה שניתן על מנת להגן על הניקיון של המרצפות, ובמיוחד על השלמות של שטיחים בחדרים שיש בהם שטיח מקיר לקיר. קח דוגמה מקבלני שיפוצים בקריות ותשקיע בכיסוי כל הרצפה, אל תסתפק בהנחת כמה עיתונים בצמוד לקירות אלא רכוש יריעות ניילון שיאפשרו לך לכסות את כל רצפת החדר. רק כך תוכל להיות בטוח שלא יטפטף צבע על המרצפות או השטיח במהלך צביעת הקירות. במידה והרצפה או השטיח התלכלך בצבע, אל תחכה שהצבע יתייבש אלא נסה לעשות את כל המאמצים בכדי לנקות את כתם הצבע. כל קבלן שיפוצים בקריות יודע שזה לא מספיק רק לצבוע את הקירות של הלקוח כמו שצריך, אלא גם חשוב לעשות זאת בכמה שפחות לכלוך ונזק.