מחירי הדירות בקריות עולים בשנים האחרונות הרבה בעקבות שיפוצים בקריות למכירה עתידית. שיפוץ דירה למכירה יכולה להיות השקעה שתגדיל את תשואת הרווח שלכם ממכירת הדירה.

אם אתם תושבי הקריות ושוקלים למכור את הדירה שלכם, אתם צריכים לתהות האם נדרשים שיפוצים נוספים בדירה שלכם לפני המכירה. מחשבה זו היא מחשבה שעוברת במוחו של כל מוכר נכסים, מכיוון שהעבר מלמד אותנו ששיפוץ הדירה לפני מכירה היא לרוב השקעה משתלמת. כמובן שכל דירה למכירה היא שונה, כאשר יש דירות אשר ידרשו טיפולים קוסמטיים קטנים בעוד שיהיו דירות אשר ידרשו שיפוץ כללי של קבלן שיפוצים בקריות.

כדאיות שיפוץ דירה לפני מכירה מתבססת על החזר השקעה

רוב האנשים שוקלים האם לשפץ דירה לפני מכירה בהתאם לעלויות השיפוצים הנדרשים, אך זאת תפיסה לא נכונה. עלות שיפוצים בקריות או עלות שכר של קבלן שיפוצים בקריות לחידוש דירה לא צריכים להוות בעיה עבור בעל הדירה, אלא הגורם המכריע בהחלטה לשפץ דירה לפני מכירה צריך להיות החזר ההשקעה. אם השקעה בשיפוץ הדירה צפוי להניב גידול גדול יותר במחיר המכירה של הדירה, אז ההשקעה בשיפוץ תחזיר את עצמה והיא כדאית. כמובן שבמצב כזה צריך קבלן שיפוצים בקריות בעל ניסיון בחידוש דירות וסוכן נדל"ן שיכול להעריך עבורכם נכונה את השפעת השיפוצים על מחיר הדירה.

שיפוצים כלליים לפני מכירה של דירה בקריות

התחום של שיפוצים בקריות כולל ברובו שיפוצים כלליים של חידוש דירות כגון צביעת קירות, חידוש ארונות מטבח, החלפת מרצפות שבורות, חיפוי מחדש בחדר האמבטיה, שיפוץ רצפת פרקט וכו'. לפני הצבת הדירה למכירה בשוק מומלץ להזמין קבלן שיפוצים בקריות שיגיע לבצע שיפוץ קוסמטי כללי לכל הדירה. הקבלן יבצע תיקון פגמים כלליים אשר יעניקו לדירה שלכם מראה חדש שנועד למשוך את הקונים לקניה של הדירה. שיפור מראה הדירה לעומת דירות אחרות באזור הקריות יכול להעניק לכם את היתרון היחסי על המוכרים האחרים ולאפשר לכם בעלויות שיפוצים נמוכות למכור את הדירה מעל ממוצע המחירים באזור הקריות.

שיפוץ נקודתי הכרחי בדירה לפני מכירה

להעמיד את הדירה למכירה בשוק לאחר שמבצעים שיפוצים כלליים לחזות הדירה היא החלטה מאוד נבונה שתעזור לכם למכור את הדירה במהירות רבה יותר. אך עם זאת, במידה וקיימת בעיה גדולה יותר בדירה אף שיפוצים כלליים לא יעזרו לכם להצליח להשלים עסקת מכירה בבוא העת. אם קיימת בעיה גדולה בנכס או במבנה אז הוא לא יעבור בדיקת מפקח בניה, ולכן, לא תושלם עסקת הרכישה. מחובתכם להזמין קבלן שיפוצים בקריות ולתקן נקודתית את הבעיה בדירה.

לדוגמה, אם קיימת נזילה ישנה במערכת האינסטלציה בדירה היא תתגלה במהלך בדק בית לפני חתימת החוזה. מעבר לכך, נזילה זו כנראה גם תייצר רטיבות בקירות אשר נחשבת לליקויי בניה מאוד משמעותי. אם ידוע לכם על נזילה קיימת שכזאת, אתם תהיו חייבים להזמין דבר ראשון אינסטלטור שייתקן את הנזילה ולאחר מכן קבלן שיפוצים בקריות אשר יגיע לתקן את הנזק הנגרם מאותה נזילה. עד שלא תבצעו שיפוץ נקודתי לקירות הדירה שספגו את הרטיבות הקיימת, הסיכויים שלכם למכור את הדירה הם מאוד נמוכים.

חידוש מטבח וחדר אמבטיה – ההשקעה המשלמת ביותר לפני מכירה

על פי מרבית הנתונים של שוק המכירה לדירות בקריות, השיפוצים בקריות שהכי משתלמים לבעלי הדירות לפני מכירה של דירה הם חידוש מטבח וחדר אמבטיה. קונים פוטנציאליים של דירות תופסים את מצב המטבח וחדרי האמבטיה בתור האינדיקטור הגדול ביותר למצב הדירה בפועל, והם גם החדרים עליהם קונים לא מוכנים להתפשר. כאשר אתם מחלקים את התקציב שהוגדר לשיפוץ הדירה, מומלץ שאת רובו תנווטו לכיוון חידוש המטבח וחדרי האמבטיה בדירה.