שיפוץ חדר אמבטיה קטן נמצא במקום הראשון בדירוג הקושי של קבלני שיפוצים בחיפה, אך במקביל, הוא מעניק את התמורה הגבוהה ביותר לערך של דירה קטנה.

באזור חיפה יש כמות נכבדה של דירות קטנות, לרוב בגלל הריכוז הגבוה של דירות סטודנטים והריכוז הגבוה של דירות קטנות בשכונות ישנות בחיפה. למרבית הדירות הקטנות יש חדר אמבטיה קטן, הרבה יותר נוח לקבלן לבנות חדר אמבטיה קטן מאשר מטבח קטן או חדר שינה קטן. מצד שני, חדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים ביותר בדירה והעיצוב שלו מאוד משמעותי בחיי היום יום של הדיירים. זאת הסיבה שכאשר משדרגים דירה קטנה תמיד מבצעים שיפוץ בחדר האמבטיה.

מורכבות השיפוץ בחדר אמבטיה קטן

כל קבלן שיפוצים בחיפה ימקם את השיפוץ של חדר אמבטיה קטן בתור עבודת השיפוצים המורכבת ביותר שהוא מבצע, גם יותר מעבודת שיפוץ מטבח. יש לכך 2 סיבות מרכזיות: ראשית, שיפוץ חדר אמבטיה מצריך השקעה גדולה. ברוב הפעמים יש צורך לבצע שדרוג אינסטלציה, חיפוי חדש מלא ולבצע החלפה של כלים סניטריים כמו האסלה. שנית, זה תמיד קשה יותר לארגן מחדש אובייקטים בחלל קטן. ככל שחדר האמבטיה קטן יותר כך על השיפוץ להיות יעיל ככל הניתן. כל החלטה לגבי שיפוץ בחדר אמבטיה קטן חייבת להעניק את המקסימום תועלת לשימוש הדיירים ולנראות חדר האמבטיה. לדוגמה, בחדר אמבטיה קטן ההחלטה כיצד להעמיד את האסלה ביחס לאמבטיה עצמה יכול להיות הקו המפריד בין הצלחה לכישלון בעיצוב ובשימוש של חדר האמבטיה.

שיפוץ בחלל קטן מצריך הכנת תכנית שיפוצים מושקעת

בגלל שכל החלטה לגבי שיפוץ חדר אמבטיה קטן משפיעה בצורה משמעותית על השימוש בחדר האמבטיה, מומלץ להכין תכנית שיפוצים מפורטת לפני שמתחילים את השיפוץ בפועל. כאשר אתם בונים תכנית שיפוצים מסודרת אתם יכולים על הנייר לשקול בצורה מעמיקה כל החלטה לגבי השיפוץ של חדר האמבטיה, החל ממיקום האסלה ביחס לאמבטיה ועד להגדרת תקציב השיפוץ הכולל. לפי שאתם "קופצים למים העמוקים" של שיפוץ חדר אמבטיה עם קבלן שיפוצים בחיפה, עצרו רגע ובנו תכנית מפורטת שתעניק לכם בסיס טוב יותר להצלחה. בנוסף, אתם תמיד יכולים להתייעץ עם אדריכל או קבלן שיפוצים מנוסה לגבי תכנית השיפוץ בחדר האמבטיה. אדריכל יכול לבצע לכם הדמיה גרפית של תוצאת השיפוץ בחדר האמבטיה וקבלן שיפוצים יכול לתת לכם הערכה של עלויות השיפוץ.

שיפוץ חדר אמבטיה קטן מתבסס על שלושת הכלים הסניטריים הגדולים

בסופו של דבר, העיצוב של האמבטיה מתבסס על ההחלטות שלכם לגבי שלושת הכלים הסניטריים הגדולים (אמבטיה, כיור ואסלה). אם אתם מרוצים מהשיפוץ של אותם כלים, בין אם אתם מחליפים אותם או בין אם אתם רק מחדשים אותם, אז אתם תהיו מרוצים משיפוץ חדר האמבטיה. יש לכם מגוון רחב של אפשרויות לשיפוץ בכל כלי סניטרי. למשל אתם יכולים לבחור בין מקלחון לאמבטיה, אתם יכולים לבחור בין כיור מונח לבין כיור שקוע, אתם יכולים לבחור באסלה עם ניאגרה מוסתרת או ללכת על העיצוב הפשוט של האסלה. כל ההחלטות הללו צריכות לקבל את מלוא כובד הראש.

אור חזק בחדר אמבטיה קטן מוסיף המון

חשוב לדעת שתאורה חזקה ואיכותית היא הדרך הכי טובה לגרום לחלל קטן לקבל את האשליה של חלל גדול, לכן, מומלץ בעת שיפוץ חדר אמבטיה קטן להשקיע בתאורה חזקה ואיכותית. תאורה שמתאימה לחדר אמבטיה קטן היא תאורה לבנה וחסכונית אשר תאיר את כל פינות חדר האמבטיה. מומלץ גם לנסות ולשאוף להכניס כמה שיותר אור טבעי במהלך שעות היום, למשל ניתן לעשות זאת על ידי הרחבת החלון בחדר האמבטיה.