להניח פרקט עץ ברצפת הבית או לחדש פרקט ישן בדירה חייב להתבצע תחת פיקוח של קבלן שיפוצים בחיפה בעל ניסיון בביצוע עבודות שיפוץ רצפת פרקט.

רצפות עץ בנכסים פרטיים ובמשרדים נראות נהדר, הן מעניקות מראה יוקרתי הרבה יותר מרצפת קרמיקה או בטון. נוסף על כך, הם יכולות להגדיל משמעותית את ערך הנכס רק משדרוג המראה הוויזואלי.
כל מי שרוצה להתקין או לשפץ רצפת עץ יכול למצוא מגוון רחב של סוגי עצים וסגנונות עיצוב פרקט עץ. לרוב יש שלושה סוגים שונים של עיצוב פרקט עץ.
הראשון הוא עיצוב גאומטרי הנוצר בהתאם לצורת העיצוב הטבעית של העץ הנבחר.
השני הוא הנחה של קרשים עבים מקבילים אחד לשני כמו רצועות של עץ הצמודות אחת לשנייה.
והסגנון השלישי המרכזי הוא הנחת ריצוף הרצפה עם רצועות עץ דקות מאוד שהמראה שלהם יוצר מקשה אחת וויזואלית.
במידה וסגנון מסוים קורץ לכם יותר מסגנון אחר, מומלץ להעסיק קבלן שיפוצים בחיפה שכבר ביצע עבודות הנחת פרקט דומות בנכסים אחרים באזור חיפה.

סוגי עץ לרצפת פרקט המומלצים על ידי קבלני שיפוצים

בשוק השיפוצים יש מגוון רחב של אפשרויות עץ להתקנה וחידוש רצפת פרקט. אך לרוב מרבית קבלני השיפוצים בחיפה ממליצים על מספר מצומצם של סוגי עץ שעל פי ניסיונם מתאימים הכי טוב לרצפת פנים בבית.

עץ אלון למבחר עיצובי גדול יותר של רצפת פרקט

עץ האלון הוא אחד מעצים הפופולאריים ביותר לשיפוץ רצפת פרקט בגלל שהוא מעניק מרווח גדול יותר של צבעים וסגנונות עיצובים. הצבעים של עץ האלון נעים מגוונים של חום אדמדם ועד לגוונים של לבן בהיר. אז בחירה בעץ אלון מאפשרת לנו הרבה אפשרויות עיצוב.

עץ מייפל לעמידות לאורך זמן

בעוד שעץ המייפל מגיע באותה צורה ובאותו מרקם, עדיין הרבה קבלני שיפוצים ממליצים עליו ללקוחות שלהם. הסיבה המרכזית לכך היא העמידות הגדולה של עץ מייפל לשריטות ומכות. עץ מייפל למשל משומש ברובו למסלולי באולינג, מה שמעיד על העמידות שלו.
משרדים עסקיים שיש בהם הרבה תנועה של לקוחות יכולים להניח בפיקוח של קבלן שיפוצים רצפת מייפל או למשל עץ מייפל יכול להתאים כחלק מעבודת שיפוץ חדר אמבטיה קטן בגלל העמידות הגדולה שלו ללחות.

עץ מסקיט לגוון כהה במיוחד

סוג עץ זה מגיע בגוון מאוד כהה, שמאוד קרוב לחום שחור. אם עיצוב הבית זקוק לרצפה כהה במיוחד, אז עץ המסקיט היא האפשרות הכי טובה. העץ הוא יחסית די עמיד ועם הזמן הצבע הכהה שלו נעשה עוד יותר כהה.

טיפים לשמירה על רצפת פרקט עץ לאחר השלמת השיפוצים

לאחר שביצענו התקנה של פרקט עץ או חידוש רצפת פרקט עץ, אנו רוצים לשמור על תחזוקה נכונה לאורך זמן של העץ בכדי למשוך כמה שיותר את הזמן עד לפעם הבאה שנזדקק להזמין קבלן שיפוצים בחיפה לשיפוץ הרצפה.
המפתח לשמירה על רצפות פרקט עץ הוא ניקוי בשוטף עם המוצרים הנכונים. חוסר שמירה על ניקיון העץ או שימוש בחומרי ניקוי לא נכונה עלול לגרום נזק בלתי הפיך שיכריח אותנו לקרוא לקבלן שיפוצים עבור חידוש הפרקט.
לכן, הנה כמה טיפים על ניקוי ותחזוקת רצפות עץ.

  • יש לנקות כל נוזל שנשפך על רצפת העץ, כולל מים, כמה שיותר מוקדם. עץ מטבעו סופג נוזלים שיכולים לגרום לו להתרחב ולצאת מהמקום. בנוסף לכך, נוזלים יכולים להיכנס לחריצים של קרשי העץ ולייצר עובש.
  • יש לטאטא אבק מרצפת הפרקט כל כמה ימים אחרת האבק מאוד וויזואלי כנגד מרקם העץ.
  • יש להשתמש במטאטא מיוחד לרצפות עץ, אסור להשתמש במטאטא קשיח כי הוא יכול ליצור שריטות בעץ.
  • יש להיזהר מנפילה של חפצים על רצפת העץ או מגרירה של רהיטים על הרצפה. לא משנה איזה סוג עץ קבלן השיפוצים התקין בדירה שלכם, העץ יכול להיפגם מחבלה או להישרט מרהיט מסוים. הנחת שטיחים מתחת לרגלי ספות וכיסאות או בצמוד למדפים יכול להגן משמעותית על רצפת הפרקט.