שוק הדיור בחיפה והקריות נמצא בצמיחה, במקביל להמשך מגמת הצמיחה של כל שוק הנדל"ן בישראל, ויותר פרויקטים חדשים מקבלן מוקמים בחיפה והקריות מאשר אי פעם. למרות שיש ביקוש רב לדירות בחיפה והקריות, אין ספק שהרבה בעלי דירות ישנות שמתלבטים האם למכור את הדירה שלהם מבינים שהם יצטרכו כנראה להשקיע טיפה בנכס בכדי להשלים את עסקת המכירה. בעקבות כך, שיפוצים בחיפה והקריות לפני מכירת נכס נעשים יותר ויותר שכיחים ובהחלט יותר קבלני שיפוצים בחיפה והקריות מדווחים על הזמנת עבודות שיפוצים לדירות שמוצעות למכירה.

שיפוצים לפני מכירת דירה זאת השקעה משתלמת

בואו נודה בזה, שוק הדיור בחיפה והקריות הוא שוק הפכפך ולא בהכרח בעל דירה באזור יכול בכזאת קלות למצוא רוכש. אם אתה לא בטוח ביכולת האטרקטיביות של הנכס, יכול מאוד להיות שכדאי לשקול לבצע שיפוצים קלים בדירה לפני שהדירה נכנסת למכירה שוק. שיפוצים בחיפה והקריות לפני מכירה הכוללים חידוש מטבחים, חדרי אמבטיה ותיקון ליקויים לרוב מחזירים את ההשקעה במעמד מכירת הנכס. כעיקרון שיפוץ דירה בקריות או בחיפה בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים יכולה להתממש לרווח נוסף ממכירת הדירה של כ-100 אלף שקלים. חשוב להבין שהגורם המרכזי במשיכת רוכשים לדירה הוא נראות הדירה מבפנים וחוסר ליקויים, לכן שיפוצים בדירה לפני מכירה מגדילים את הסיכויים למכור.

האם גם הדירה שלי מצריכה שיפוץ לפני מכירה?

אז עולה השאלה, האם גם אני צריך לבצע שיפוצים בדירה שלי לפני שאני מכניס אותה לשוק כדירה למכירה בחיפה והקריות? ובכן המומחים בשוק הנדל"ן טוענים שכעיקרון "אם יש ספק אז אין ספק", כלומר, בכל מקרה מומלץ לפנות לקבלן שיפוצים בחיפה והקריות ולבקש ממנו הערכה לאפשרויות הפתוחות לביצוע שדרוג מצב ומראה הדירה. נוסף על כך, אם באפשרותכם להוריד את מחיר הקבלן במשא ומתן אז בוודאות ישתלם לבצע שיפוץ בעלות נמוכה בכל מקרה.

כעיקרון כשזה מגיע לחידוש הבית לפני מכירה, השמיים הם הגבול. רוב הסיכויים שלבצע שיפוצים תהיה השקעה הטובה ביותר שאתם יכולים לעשות לנוכח מצב השוק כיום בחיפה והקריות. מומלץ גם לבצע סיור בשכונה ולבחון האם בתים אחרים שמוצעים לשוק באזור ביצעו שיפוצים לפני מכירה, ואילו שיפוצים הם ביצעו. אם יש לכם בעלי נכסים מתחרים שביצעו שיפוצים בדירה בכדי למשוך קונים, זה כנראה לא ישאיר לכם ברירה.

במה להתמקד במהלך שיפוצים לפני מכירה?

הדבר החשוב ביותר בעניין של שיפוצים בחיפה והקריות לפני מכירה הוא, שבמידה וישנם ליקויי בניה או אזורים בדירה שמצבם רעוע אז חובה להזמין קבלן שיפוצים. כל ליקוי בניה יכול להוריד משמעותית את ערך הדירה, וכל סדק בקיר יכול להרתיע רוכש פוטנציאלי. הדירה צריכה להיראות קוסמטית במצב מעולה וגם מומלץ לדאוג לכך שבמהלך בדיקת בדק בית לא יתגלו ליקויים חריפים.

עוד גורם שנמצא כמאוד משפיע על סגירת דירה בקרב רוכשים פוטנציאליים הוא עיצוב המטבח. אין ספק שאחד החדרים הנחשבים ביותר בכל הבית הוא המטבח. אמנם לא כולנו שפים גורמה, אבל כולנו מבלים הרבה זמן במטבח ומצב המטבח הוא לרוב הדבר הראשון שמושך את העין של רוכשים פוטנציאליים בבחינת הדירה. הרי זה מאוד הגיוני שאם קונה פוטנציאלי רואה מטבח עם עיצוב מיושן או מוזנח, יהיה הרבה פחות סיכוי לסגור איתו עסקה או למכור את הדירה במחיר הרצוי. מצד שני, עיצוב מטבח מרשים יכול גם לזרז סגירת עסקה וגם לאפשר לנו לבקש מחיר גבוה יותר על הדירה. לרוב שיפוצים במטבח הן השיפוצים שמעלים הכי הרבה את מחיר הדירה.

גם העסקת קבלן שיפוצים בחיפה והקריות לביצוע עבודות גבס, ריצוף וחיפוי חדשות בדירה לפני מכירה נמצאו כמאוד אפקטיביות לשיפור מראה הדירה. זה אולי קל לשכוח אבל ריצוף שבור או חיפוי מתקלף לא עולים הרבה לתקן, אך כן נותנים אשליה חזקה של דירה זולה יותר. בממוצע, החלפה של ריצוף וחיפוי או תיקון גבס מחזירים את ההשקעה בשלב מכירת הדירה.