תחום השיפוצים באזור הקריות נמצא בצמיחה מתמדת, במקביל לגידול הכלל ארצי בענף הנדל"ן. יותר ויותר מתושבי הקריות בוחרים לבצע שיפוץ דירה בקריות או עבודות שיפוצים נרחבות בבית פרטי. רוב בעלי הנכסים בקריות בוחרים לשפץ בית או דירה עקב שתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא מצב של התדרדרות במצב הנכס המחייבת לבצע שיפוצים, כמו למשל מרצפות שבורות או נזק בקירות כתוצאה מנזילה. הסיבה השנייה לביקוש עבור שיפוצים בקריות היא על מנת להתאים מחדש את פנים הנכס לצרכים ולרצונות החדשים של הדיירים, בין אם זה חידוש מטבח או בין אם זה שיפוץ דירה כללי לאחר רכישת דירה ישנה.

המכשול הפיננסי בביקוש לעבודות שיפוצים

כל בעל נכס בקריות שזקוק לתיקון כללי בנכס שלו או שלחילופין רוצה לבצע שיפוץ דירה כללי לא היה מהסס להזמין שיפוצניק בקריות לביצוע השיפוץ אם לא היה את גורם העלות. גם אם מדובר על שיפוץ נקודתי שיחסית לא יגרור עלות גבוהה, ובמיוחד כאשר מדובר על שיפוצים כלליים נרחבים בעלות גבוהה, הרבה אנשים מהססים לבצע שיפוצים בקריות עקב השיקול הכספי. חשוב גם לציין שתושבים רבים בקריות נמצאים בשכבה סוציו-אקונומית בינונית ומטה, ולכן הוצאה כספית לביצוע שיפוצים, שיכולה לנוע בין כמה אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים, היא הוצאה כספית משמעותית שמהווה מכשול עבור אותם בעלי נכסים בקריות בנוגע לביצוע שיפוצים.

שיפוצים היא השקעה שתמיד משתלמת

ביצוע של שיפוצים בנכס בהרבה מקרים גורר עלויות גבוהות, אך תמיד ההחלטה לבצע שיפוץ דירה או בית מחזירה את ההשקעה בטווח הארוך, הן מהפן הפיננסי והן מהפן האישי. זאת מכיוון ששיפוצים בנכס יכולים למנוע היווצרות של בעיות חריפות בדירה, לשדרג את איכות החיים של הדיירים ולהעלות את ערך הנכס במועד המכירה העתידי. כל הסיבות הללו מבטיחות שההשקעה בביצוע השיפוצים תחזיר את עצמה.

תחזוקת הבית מונעת עלויות גבוהות בעתיד

ביצוע שיפוצים לתחזוקת בית הוא עניין שמאוד חשוב לבטיחות הדיירים, תקלות המתגלות בנכס יכולים להוות סכנה בטיחותית קשה שתוביל לפגיעה פיזית של הדיירים ולכן הכרחי לטפל בהם בכל עלות. אך גם חשוב לדעת שתיקון בעיות במבנה הוא כדאי מהבחינה הפיננסית. טיפול בבעיות קטנות בדירה כגון נזילה מהגג, קילוף צבע מהקירות, קיר גבס סדוק, נזק לחלונות ועוד, חייבים להיות מטופלים כמה שיותר מהר. אם אותן בעיות קטנות ושיפוצים קטנים לא יטופלו בזמן, הם יכולים בהחלט להפוך לבעיות גדולות מאוד שיגררו עליות גבוהות במיוחד על מנת לתקנם. למשל, אם לא מטפלים בבידוד שנפגם בגג כמה שיותר מהר, מים יכולים לחדור דרך הגג לתוך המבנה וליצור ריקבון שיצריך החלפה של הגג ותיקון מסיבי בקירות בעלות של עשרות אלפי שקלים. נציין שחלק גדול מהעבודות של קבלני שיפוצים בקריות הן עבודות של שיפוצים לתיקון בעיות מבנה שנוצרו מאי טיפול מוקדם של בעיה קטנה יותר. אל תהססו להזמין שיפוצניק בקריות לטיפול בבעיה קטנה בדירה בגלל המחיר, כי אתם תחסכו הרבה בטווח הרחוק על ידי מניעת החרפה של הבעיה.

שיפוצים נרחבים תמיד מחזירים את ההשקעה

גם אם מבצעים שיפוצים נרחבים בעלויות גבוהות, כמו שיפוץ מטבח מלא או הגדלת שטח בבית פרטי, ההשקעה מחזירה את עצמה תמיד בטווח הארוך. כאשר מבצעים שיפוצים נרחבים עם שינויי בניה מקבלים קודם כל השפעה חיובית על אורח החיים והנוחות עבור בעלי הנכס. קשה כמובן להעניק מחיר לשיפור באיכות החיים שלכם, אך בוודאות זה יהיה גבוהה יותר מעלות השיפוצים. האם לא תשלמו סכום מזערי בכל חודש בכדי לשדרג משמעותית את אורח החיים שלכם בבית. קחו למשל שיפוצים בקריות שעלותם הכוללת היא 72 אלף שקלים. זהו סכום לא מבוטל בכלל, אך אם חושבים שהשקעה זו צפויה לשרת את בעלי הנכס במשך 20 השנים הבאות (240 חודשים), האם לא משתלם בעבור 300 שקלים בחודש בלבד לשפר את רמת החיים שלכם משמעותית.

נוסף על כך, על סמך המאפיינים היחודיים של שיפוצים בחיפה או בקריות ניתן לראות שמדובר בהשקעה משתלמת מכיוון שבאזורים הללו מחירי הדירות צומחים בעשרות אחוזים בכל שנה, ולכן, רוב הסיכויים שהתרומה של ביצוע השיפוצים לעלות הנכס תהיה גבוהה בהרבה מעלות השיפוצים עצמן. כלומר, ההשקעה היום בשיפוץ דירה בקריות מעלה את ערך הדירה ומאפשרת לבצע רווח נוסף במכירה עתידית.