לחיפה שני נכסים חינוכיים משמעותיים בקנה מידה ישראלי וגם עולמי, אנו כמובן מדברים על מוסדות הלימודים "טכניון" ו"אוניברסיטת חיפה". סטודנטים מכל הארץ והעולם מגיעים ללמוד במוסדות אלו, ובעקבות כך ישנו ביקוש גדול לדירות סטודנט בחיפה. שוק הנדל"ן החיפאי זיהה ממזמן את הפוטנציאל הגדול שקיים בהשכרת דירות קטנות לסטודנטים וכפועל יוצא מכך, שיפוצים לדירות סטודנט מהווים חלק גדול מהתחום של שיפוצים בחיפה.

מה הן בכלל שיפוצים לדירות סטודנט?

שיפוצים בחיפה לדירות סטודנט מתייחסים לדירות גדולות בחיפה שבהן תתבצע חלוקה למספר דירות קטנות יותר עם שיפוץ פנים שהופך כל חלק בדירה לדירת סטודנט עצמאית ונפרדת. שיפוצים לדירות סטודנט כוללות לרוב חלוקה של הדירה למספר יחידות דיור (עד 4 יחידות דיור לכל היותר), פיצול מערכת האינסטלציה בדירה לכניסה ויציאה של מים בכל יחידת דיור, בניית מטבח קטן והגדרת כניסה נפרדת ליחידת הדיור.

השיפוץ הנדרש לחלוקת הדירה והתאמת יחידת הדיור למחיה נופל על אחריות קבלן השיפוצים, אשר יבצע את שינוי מתאר הדירה מהיסודות והשיפוץ הפנימי הנדרש. במידה ואתם בעלי דירה בחיפה שמעוניינים לבצע שיפוצים לדירות סטודנט באפשרותכם להעסיק קבלן שיפוצים בחיפה שינהל בשבילכם את כלל השיפוצים הנדרשים.

מה היתרונות לבעל הנכס בחלוקת דירה?

שיפוצים בחיפה לחלוקת דירות גדולות הן דבר ראשון השקעה מאוד משתלמת ורווחית. כאשר בעל הנכס מחלק שטח דירה גדול לכמה יחידות דיור הוא במצטבר מגדיל לעצמו את ההכנסה הצפויה משכירות חודשית. הסיבה לכך היא, שככל שיש בחלל דירה יותר שוכרים עצמאיים בעל הנכס יכול לדרוש יותר במצטבר על יחידות הדיור ממה שהיה יכול לדרוש משוכר אחד של דירה אחת גדולה. כך למשל, במקום להשכיר דירה בחיפה של 100 מ"ר לאדם אחד בשכירות חודשית של 3,000 שקלים, אותו בעל נכס יכול להשכיר את אותו חלל לשני סטודנטים נפרדים בעלות חודשית של 2,000 שקלים לכל אחד (הכנסה חודשית של 1,000 שקלים יותר כל חודש). לכן, הרבה בעלי נכסים מעוניינים לבצע חלוקת דירה, גם אם הנה בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים, על מנת להגדיל את פוטנציאל ההכנסות מהשכרה למספר שוכרים במקביל. שיפוצים בחיפה לדירות סטודנט תמיד מחזירות את ההשקעה לבעל הנכס.

עוד בזאת, הרבה יותר קשה לבעלי דירות שממוקמות בשכונות הביקוש לדירות סטודנטים בחיפה להשכיר דירה בחלל גדול. הביקוש של הסטודנטים הוא לדירות סטודנט קטנות ולא לדירות גדולות, וכתוצאה מכך הרבה בעלי דירות שלא מבצעים שיפוצים לחלוקת הדירות יכולים להישאר בלי שוכר בדירה. חלוקת דירה יכולה להיות הפתרון המושלם בשבילכם לאכלוס הדירה, פנו עוד היום לקבלן שיפוצים בחיפה והתייעצו איתו לגבי אפשרויות השיפוץ שלכם. בנוסף, חשוב לדעת שישנה אפשרות כמובן גם להעסיק קבלן שיפוצים בקריות לביצוע חלוקת דירות בחיפה.

איך קבלן השיפוצים מבצע התאמת דירה לדירות סטודנט?

ראשית, קבלן השיפוצים מבצע הערכה הנדסאית בשיתוף עם בעל הדירה לגבי יכולות חלוקת הדירה. כלומר, גודל הדירה אינו מספיק לבדו להגדיר את כמות יחידות הדיור שניתן להעמיד ומתאר הדירה גם מהווה גורם ביכולת חלוקת הדירה. עוד חשוב לדעת שלא ניתן לבצע חלוקת דירה לדירות סטודנט מאוד קטנות עקב מגבלות בטיחותיות.

לאחר מכן, קבלן השיפוצים יגדיר תכניות בניה לחלוקת הדירה שיכללו את עבודות הגבס (קירות הפרדה), השינויים הנדרשים במערכת האינסטלציה ושיפוץ הפנים. מכיוון שעל חלק מאחריות הקבלן נופלת הגדרת תכנית הבניה חשוב להעסיק קבלן שמנוסה בעבודות שיפוצים בחיפה לחלוקת דירות, או לחילופין, להעסיק אדריכל מנוסה לביצוע תכניות הבניה.

בהתאם לתכניות הבניה שהוגדרו יבצע קבלן השיפוצים את השיפוצים ביחד עם בעלי המקצוע הרלוונטיים, מאינסטלטור ועד לנגר מטבחים. כל עבודת שיפוצים תתבצע בכל יחידת דיור נפרדת תחת מגבלות הבניה בחלל שהופרד.