מעגל החיים של דירה או בית פרטי יכול להיות מתואר כמעגל אינסופי של בלאי והתחדשות. אף נכס לא מחזיק מעמד במצב מושלם לאורך זמן, כך שלאחר מספר שנים אנו מתחילים לראות היווצרות של פגמים באיכות הגמר כמו דליפות, חריקה של דלתות, סדקים באריחים, קילוף של הצבע מהקירות ועוד. המחשבה הראשונה של כל בעל נכס בחיפה אשר נדרש לבצע שיפוץ הוא להזמין קבלן שיפוצים בחיפה שיבצע זאת בשבילו, אך עבור שיפוצים קטנים בחיפה מומלץ לנסות ולבצע את השיפוץ בעצמנו.

האם כדאי לנו לשפץ בעצמנו?

אם אנו שמים לב לכמה נקודות קטנות בבית אשר דורשות שיפוץ או חידוש, מומלץ לנו קודם כל לשאול את עצמנו האם פרויקט השיפוצים הקטנים הללו מצריך עבודה מקצועית של קבלן שיפוצים או האם אנחנו יכולים לבצע זאת בעצמנו? כמובן שינן מספר סיבות למה כדאי לנו לבצע בעצמנו פרויקט שיפוצים קטנים בחיפה ולא להזמין קבלן שיפוצים בחיפה.

הסיבה הראשונה והברורה ביותר למה כדי לנסות ולבצע בעצמנו שיפוץ בדירה היא החיסכון בכסף, אפשר לחסוך כמה אלפי שקלים בתשלום לקבלן שיפוצים בחיפה. אך ביחד עם זאת חשוב לבדוק האם אנחנו באמת יכולים לבצע את הפרויקט בעצמנו בכדי שלא יקרה מצב שאנו נעשה יותר נזק מטוב, ואז ההוצאה לתיקון תהפוך את הפרויקט העצמאי שלנו להפסד כלכלי.

הסיבה השנייה למה לבצע שיפוצים קטנים בעצמנו הוא יתרון היא, הגמישות בזמן העבודה. כאשר אנו שוכרים קבלן שיפוצים בחיפה אנו מחויבים לקבוע איתו תאריך עבודה ולהיות נוכחים בדירה במהלך העבודות, וזה הרבה פעמים יכול להיות מאוד לא נוכח ללוחות הזמנים שלנו מבחינת העבודה או הסידורים שלנו. כאשר אנחנו מבצעים שיפוצים קטנים, אנו יכולים לבצע אותם בשעות הפנאי שלנו ומסביב ללוח הזמנים הצפוף שלנו בהדרגה.

עבודות שיפוצים קטנים שאפשר לבצע עצמאית

אז בהחלט מאוד משתלם מבחינה כספית ומבחינת הזמן שלנו לוותר על הזמנת קבלן שיפוצים בחיפה ולבצע שיפוצים קטנים בעצמנו, אך כיצד נדע איזה שיפוץ בדירה אנו יכולים לקחת על עצמנו. ובכן, זה מאוד תלוי ביכולת הטכנית שלנו וביכולת שלנו להבין בדיוק מה נדרש לבצע. אם יש לכם חשש כלשהו שאינכם יודעים כיצד לבצע את השיפוץ הנדרש, הזמינו חברת שיפוצים בחיפה שתטפל לכם בעניין, אך ברמת העיקרון ישנם מספר עבודות שיפוצים קטנות שבהחלט אפשרי לעשות בעצמנו בקלות יחסית:

  1. צביעת קירות – צביעה מחדש של הקירות היא אחת הדרכים הכי פשוטות לשדרג מראה של דירה. קירות אשר צבעם דהוי מעניקים מראה זול ולא מושקע לדירה, לכן רוב המומחים ממליצים לבצע צביעה מחדש של הקירות אחת לשנה. רוב הישראלים צובעים פעם או פעמיים בשנה בתקופת חג פסח וראש השנה. בהחלט אפשר להזמין קבלן שיפוצים בחיפה או שיפוצניק בחיפה לצביעה של הקירות, אך לחילופין אתם יכולים לבצע זאת בעצמכם. צביעת קירות הוא לא שיפוץ מסובך, כל מה שצריך לעשות זה לרכוש צבע וכלי צביעה ולעבור על כל חלק של הקירות בשתי שכבות צבע מלאות.
  2. חידוש ריצוף נקודתי – בעוד החלפת ריצוף בכל הבית מחייבת להזמין קבלן שיפוצים בחיפה, תיקון מרצפות נקודתי או חידוש פשוט של הריצוף הם פעולות שיפוץ שאנו בהחלט יכולים לבצע. לרוב כאשר אתם מבצעים ריצוף מחדש בדירה הקבלן ישאיר אצלכם כמה יחידות ריצוף מיותרות במיוחד למקרים כאלו. במידה ויש שבר באחת המרצפות או אחת המרצפות שקעה, אפשר בקלות יחסית לסדר זאת. יש להוציא את המרצפת השבורה החוצה, להוסיף קצת מלט מעורבב עם מים ולהניח מרצפת חדשה. נוסף על כך, מי שרוצה לחדש את הריצוף בבית בצורה פשוטה יכול לרכוש מדבקות ריצוף להדבקה עצמאית. ניתן לרכוש מגוון רחב של מדבקות ריצוף דמוי פרקט או דמוי קרמיקה לחידוש מראה הרצפה בקלות ובמהירות.
  3. החלפת דלתות – דלתות עץ נוטות עם הזמן להתחיל לחרוק כתוצאה משימוש ולאבד מהמראה שלהם עם הזמן. החלפת דלתות היא עניין מאוד פשוט שאתם בהחלט יכולים לעשות בעצמכם. במקום להזמין קבלן שיפוצים בחיפה שיבצע חידוש דלתות אצלכם בבית, אתם יכולים לקחת אותם לנגר בעלות זולה יותר. כל מה שצריך לעשות זה להפריד את הדלתות מהציר של המשקוף, זה מאוד קל, ולקחת את הדלתות בעצמכם ישירות לנגר לחידוש. אותו דבר אפשר לעשות גם עם ארונות המטבח או המגירות של המזנון בסלון.
  4. החלפת ברזים – ברזים חדשים תמיד משדרגים את מראה חדר האמבטיה והמטבח והם לא קשים להחלפה, לא חייב להיות אינסטלטור בכדי לדעת איך להחליף אותם. אפשר לרכוש ברזים חדשים בכל חנות חומרי בניין או חנות עיצוב לבית. ההחלפה תתבצע בקלות יחסית, אתם רק צריכים לראות כיצד הברז שלכם מחובר לצנרת, להפרידו, ולחבר את הברז החדש באותה דרך.