פעילות הבניה והשיפוצים באזור צפון שוקקת ופעילה תמיד, כאשר האזור הכי פעיל הנו אזור חיפה והסביבה. אזור זה כולל את כל העיר חיפה, טירת הכרמל, נשר והקריות. הביקוש לביצוע שיפוצים בחיפה נובע ממספר מאפיינים שמאוד ייחודיים לאזור חיפה והסביבה ונבדלים ממאפייני הבניה בצפון. אם אתם מתגוררים בחיפה ומעוניינים לבצע שיפוץ בדירה או בבית, להלן חמשת המאפיינים הייחודיים לתחום השיפוצים באזור חיפה:

  1. רוב עבודות השיפוצים הן עבודות של שיפוץ דירות

החלק הארי של האוכלוסייה בחיפה והסביבה מתגוררת בדירות בתוך רבי קומות וקיימים הרבה פחות בתים פרטיים בהשוואה לאזורי הפריפריה בצפון. ב-20 השנים האחרונות הבניה בעיר חיפה, בקריות ובנשר התבססה הרבה יותר על בניה של דירות ברבי קומות ופחות בבניה של בתים פרטיים כמו שבעבר הרחוק. לכן כיום, רוב עבודות השיפוצים שמבצעים קבלני שיפוצים קלים בחיפה הן עבודות של שיפוץ דירות בחיפה. מאפיין זה יוצר מצב שבו מרבית עבודות השיפוצים בחיפה הן שיפוצים כלכליים ופחות שיפוצים לשינוי בניה, זאת מכיוון רוב הלקוחות המשפצים דירות אינם דורשים שינויים למתאר הדירה בהשוואה לרוכשים של בתים פרטיים. מאפיין זה יוצר מצד אחד יתרון לתושבי חיפה בכך שמייצר הרבה יותר זמינות להעסקת קבלני שיפוצים, מכיוון ששיפוץ דירה לוקח פחות זמן משיפוץ בית פרטי. מצד שני, זה גם מייצר מצב שבו יש פחות קבלני שיפוצים בחיפה בעלי התמחות בעבודות שיפוצים הכוללות שינויי בניה, ולכן בעלי בתים פרטיים יתקשו למצוא שיפוצניק בחיפה עם ניסיון בשיפוץ עם שינוי בניה בבתים פרטיים.

  1. הבניה הכי מתקדמת בצפון מתרכזת בחיפה

מכיוון שחיפה היא העיר הגדולה ביותר בצפון, מרבית הפעילות האדריכלית המתקדמת מתרכזת שם. כלומר, שטכניקות הבניה המתקדמות בצפון מתבצעות לרוב בבניה באזור חיפה וזה גורר קדמה גם בתחום השיפוצים הקלים בחיפה. כל קבלן שיפוצים תחרותי בחיפה מבין מאוד מהר שעל מנת להתחרות עם קבלני שיפוצים אחרים בחיפה ועל מנת להעניק שירות על פי דרישות הלקוחות הפוטנציאליים שלו, עליו לעמוד בחזית הקדמה ולדאוג להכשרה מתקדמת יותר. מאפיין זה מאפשר לבעלי נכסים לקבל שירות מקצועי וטכנולוגי יותר כאשר הם מבצעים שיפוצים בהשוואה ללקוחות דומים באזורים אחרים בצפון.

  1. עודף ביקוש לקבלני שיפוצים קלים בחיפה

מכיוון שחיפה היא העיר הגדולה בצפון ומכיוון שרוב הבניה בחיפה והסביבה הנה לגובה (בניה של דירות רבות ברבי קומות) ישנם יותר דירות בחיפה ולכן הביקוש לעבודות שיפוצים קלים בחיפה יותר גבוה בהשוואה לישובים אחרים בצפון. כתוצאה מכך בתקופות מסוימות, לרוב לפני ראש השנה ופסח, הביקוש עולה על ההיצע ונוצר עודף ביקוש לקבלני שיפוצים קלים בחיפה. לכן, רוב בעלי הנכסים בחיפה, בקריות ובשאר הסביבה הקרובה חייבים לסגור עם קבלן שיפוצים כמה שבועות מראש על מנת להבטיח שהשיפוצים המתכוננים יתבצעו בזמן.

  1. בעיות גישה בשכונות עם בניה צפופה

אזורים רבים בחיפה ובאזורי הקריות סובלים מבניה צפופה שבעת ביצוע עבודות שיפוצים יכולה להעמיד מכשולים רבים בפני קבלן השיפוצים. שכונות בחיפה כמו הדר תחתון, אזור גבעת נשר והשכונות החדשות בקריות יקשו על גישה של ציוד שיפוצים גדול כגון משאיות ומכונות הריסה. בעיות גישה כאלו, במיוחד בשעות עומס, יכולות להאריך בצורה משמעותית עבודות השיפוצים, מה שפוגע בלוחות הזמנים של העבודה ומעמיס בשורה התחתונה על עלות שיפוץ הדירה.

  1. ביקוש לשיפוצים רבים בשכונות על הים

בעיר חיפה ובאזור קריות רבתי ישנם שכונות רבות אשר נבנו על הים. בעוד שדירות ובתים הנמצאים בקרבת הים הן נכסים בעלי משיכה רבה לרוכשים, הן גם גוררות בעיה של תחזוקת המבנה. המלח הנמצא באוויר הים שוחק את חיפוי המבנים מבחוץ וגם מבפנים. לכן, בתים הממוקמים בקרבת הים נזקקים לחידוש ושיפוצים כלליים לתקופות תכופות יותר. כתוצאה מכך, קיים ביקוש רב לקבלני שיפוצים כלליים בחיפה באותן שכונות.