שיפוץ דירה בקריות הוא פרויקט שמצריך מבעל הדירה המון זמן וכסף. למרות שרוב האנשים מבינים שצריך לבצע שיפוץ של דירה תחת תקציב, הרבה עבודות שיפוצים בקריות עולות על התקציב שנקבע מראש, והתוצאה הסופית תהיה הרבה יותר יקרה ממה שתוכנן.

כל אדם שמתכנן לבצע שיפוץ דירה בקריות מנסה ללמוד כיצד הוא יכול לבצע שיפוץ כללי בדירה, שיפוץ מטבח ושיפוץ אמבטיה בזול, אך במקביל הוא לא דואג להיות מודע לכל הדברים השונים שמייקרים עבודות שיפוצים בקריות וכיצד יש להימנע מהם או לפחות להתכונן אליהם ולקחת אותן בחשבון בבניית התקציב.

  1. שינויי תשתית בניין

כל פעם שעבודות שיפוצים מצריכות לבצע שינויי גדול כמו שינוי תשתית בניין, אנו צריכים להיות מוכנים לספוג עלויות גדולות מאוד. באופן כללי, לשנות את התשתית הבסיסית ביותר מצריכה הרבה עבודה מצד הקבלן. הריסה ושינוי מתאר קירות תומכים בדירה, שינוי ארונות חשמל והעברת צנרת מייקרים את תקציב עבודות השיפוצים משמעותית. באזור הקריות הנושא מתייקר עוד יותר לנוכח תשתיות הבניין הישנות הקיימות בדירות רבות. רוב בעלי הנכסים בקריות מגלים מאוד מהר שהם יצטרכו לשדרג את התשתיות הקיימות במידה ויש לבצע שינוי במתאר הבניין.

בכדי לצמצם את ההתייקרות בתקציב השיפוצים בגין שינויי בניה מומלץ לנסות ולהימנע משינוי תשתיות במהלך קביעת תכניות השיפוצים, ואם אפשר, כדאי גם לוותר על חלק מהדרישות שלכם למתאר הדירה אם זה מצריך שינוי בנייה משמעותי.

  1. העסקת קבלן שיפוצים לא מהאזור

ישנן עבודות שיפוצים מסוימות בקריות שמייקרות את עלות העבודה כי בעלי הנכס שכרו קבלן שיפוצים מאזור המרכז. חשוב לדעת שעלות העסקת קבלן מאזור אחר אוטומטית יקרה יותר, זאת מכיוון שאותו קבלן ייקר את עלות עבודתו על חשבון הדלק והזמן הלוקח לו ולבעלי המקצוע שעובדים תחתיו להגיע לנכס המשופץ.

הקפידו להעסיק קבלן שיפוצים מאזור הקריות, בכדי לא לייקר סתם את עלויות העבודה של הקבלן. נוסף על כך, עדיף להעסיק קבלן שיפוצים בצפון על קבלן שיפוצים מהמרכז מכיוון שלרוב רמת המחירים על שיפוצים בצפון נמוכה יותר בממוצע מהמרכז.

  1. רכישת חומרים עצמאית

הרבה בעלי דירות בקריות אשר נכנסים לפרויקט של עבודות שיפוצים בטוחים שאם הם ירכשו את חומרי הבניה עצמאית הם יכולים לחסוך בהוצאות הבניה, אך ההפך הוא הנכון. לרוב, אנשים פרטיים שרוכשים בעצמם חומרים לבניה מקבלים את המחיר המשווק לצרכן, מחיר גבוה בהרבה מהמחיר לקבלני שיפוצים בקריות. לרכוש חומרים במחיר המשווק לצרכנים בקריות רק מייקר את כלל ההוצאה על השיפוצים.

ההמלצה הכי טובה בכדי לחסוך בכסף על חומרים היא לתת לקבלן השיפוצים שלכם לרכוש עבורכם את החומרים דרך הספקים שלו, כל קבלן שיפוצים בקריות יכול למצוא לכם מחירים יותר זולים ממה שתצליחו למצוא בעצמכן אצל משווקי חומרי בניה בקריות.

  1. שיפוץ בניין בשכונה ישנה

באזור הקריות ישנן שכונות ישנות, ששיפוצים באזורים הללו יכול לייקר את עבודות השיפוצים בגלל שבנוסף לשיפוץ הקיים, רוב הסיכויים שהקבלן המבצע יצטרך לחזק את המבנה ולבצע שיפוץ כללי. למשל, אם אתם מעוניינים לחדש את חדר האמבטיה ואתם גרים בבניין ישן בקריות, סיכוי טוב שהקבלן המבצע יגלה צנרת ישנה שתאלץ להיות מוחלפת, וכפי שציינו לעיל זה עלות נוספת שתייקר את עבודות השיפוצים. על פי נתוני שונים, קרוב לשליש מעבודות השיפוצים בקריות מתייקרות כתוצאה מתשתיות בניה ישנות.

  1. העסקת שיפוצניק לא מנוסה

אחד הגורמים המייקרים ביותר כל פרויקט שיפוצים הוא ניסיון הקבלן. חשוב להבין שבתחום של השיפוצים, ניסיון הוא מעל הכול. גם אם השיפוצניק ששכרתם הוא איש מקצוע בעל ידע בתחום השיפוצים, אם אין לו ניסיון בסוג העבודות שהשיפוץ דירה שלכם זקוק לו, אז רוב הסיכויים שהעבודה שלו תתייקר כתוצאה מעבודה פחות יעילה.

מומלץ תמיד להעסיק קבלן שיפוצים בקריות שיש לו ניסיון בעבודות דומות לצרכים שלכם, ואם אפשר, אז גם ניסיון בעבודות מהאזור השכונות הקרובות מכיוון שלרוב הבניה תהיה דומה וזה יאפשר לו לעבוד בצורה מהירה יותר.