שיפוצים הן ללא ספק עבודות שאפשר לבצע בהם המון שגיאות שמובילות להוצאה כספית מיותרת ולעוגמת נפש עבור בעל הדירה. אם אתם מתכננים לבצע שיפוץ דירה בקריות הכינו את עצמכם לתהליך מורכב שעם הזמן תגלו שהתנהלות נכונה, בין אם זה מול קבלן שיפוצים בקריות או בין אם זה בהתנהלות שלכם מול גורמים אחרים, יכולה לסייע לכם לצלוח בצורה טובה יותר השיפוצים. להלן מספר טיפים מקבלנים מקצועיים שעובדים באזור הקריות.

  1. הכינו את עצמכם בצורה הטובה ביותר לשיפוצים

כאשר מבצעים עניין מורכב כמו שיפוץ דירה בקריות, הכנה נכונה יכולה לסייע לנו רבות. זאת אומרת שיש לבצע הכנה ראויה מבחינת תכנית אדריכלית מפורטת לפני שמסכמים על עבודה מול קבלן שיפוצים בקריות, ההכנה חוסכת זמן לקבלן השיפוצים בהתחלת העבודות. בנוסף, יש לקבוע מראש את דרכי הפעולה והתקציב מבעוד מועד ולא תוך כדי השיפוצים עצמם. כאשר בעלי הנכס מכינים את עצמן בצורה נכונה לפני השיפוצים, מבחינת ההחלטות מה לשפץ ובאיזה תקציב, כל תהליך השיפוץ עצמו יהיה הרבה יותר חלק ומהיר. הרבה קבלני שיפוצים בקריות מדווחים על הכנה לקויה של הלקוח שבסוף פוגעת אך ורק בלקוח עצמו.

  1. אל תתעלמו מבעיות שצצות במהלך השיפוצים עצמן

לכל אורך תהליך השיפוצים יש סיכוי גדול שיתגלו בעיות מבניות על ידי קבלן השיפוצים. זה יכול להיות בעיה כמו צנרת שנוזלת או בניה בשלד שצריכה חיזוק. הטעות הכי גדולה שעושים בעלי נכסים בקריות היא להתעלם מאותם בעיות כי כרגע הם יגדילו את תקציב השיפוצים או יאריכו את העבודה. הקשיבו טוב, כי זהו כנראה הטיפ הכי טוב שתקבלו מכל קבלן שיפוצים מנוסה, אסור אף פעם להתעלם מבעיות מבניות כאלו שמתגלות במהלך השיפוצים. אם הבעיות הללו לא יטופלו מיד כאשר הן מתגלות הן יפגעו באיכות הדירה ויחמירו עד למצב שבו תצטרכו לשלם עשרות אלפי שקלים בכדי לתקן אותן. אזור הקריות מלא בדירות פגומות שלא טיפלו בהן בבעיות מבניות מיד עם ההתגלות של ליקויי בניה במהלך שיפוצים בקריות.

  1. אל תחתכו פינות

טיפ שהוא המשך ישיר לטיפ הקודם.  לבצע חיתוך פינות בחומרים או עבודות גמר של בניה רק בכדי לחסוך בכמה שקלים במהלך השיפוצים רק יגרום לכם לבעיות בעתיד. תמיד עדיף לעשות את הצעד הנוסף בעבודות השיפוצים ולתת לקבלן השיפוצים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. אנחנו לא מדברים על להגדיל את תקציב השיפוצים ב-20% ומעלה, לרוב השקעה בפרטים הקטנים היא הוצאה מזערית שעושה את ההבדל. אז מומלץ לרכוש את החומרים של הבניה דרך הקבלן, לרוב קבלן שיפוצים בקריות יכול לסדר לכם מחירים טובים על חומרים איכותיים כי הוא מכיר את המשווקים באזור הקריות, ולא להתפשר על איכות בפרטים הקטנים.

  1. אל תבחרו קבלן שיפוצים בקריות שאין לו ניסיון קודם בעבודות הנדרשות

בתחום השיפוצים, איכות העבודה מתבססת הרבה על ניסיון הקבלן. שאתם מחפשים קבלן שיפוצים בקריות, אנא בדקו האם אותו קבלן ביצע עבודות שיפוצים דומות למה שנדרש ממנו אצלכם בדירה. כלומר, אם אתם צריכים לבצע שיפוץ בחדר האמבטיה, חשוב שלאותו קבלן שיפוצים יהיה ניסיון בביצוע עבודות שיפוץ חדר אמבטיות וכל מה שנגרר מכך (החלפת מרצפות, חידוש אמבטיה, תיקון נזילות וכו').

  1. אל תרכשו ציוד היקפי לפני סיום השיפוצים

טעות שמבצעים המון בעלי דירות בקריות היא, לרכוש ציוד היקפי לדירה לפני סיום השיפוצים. למשל, רכישת מדיח כלים למטבח החדש לפני שניתן להעריך מהו הגודל האפשרי להכניס בתוך מזנון או רכישת שולחן פינת אוכל לפני שמסתיימות עבודות השיפוצים באזור המיועד לכך. תמיד עדיף לרכוש את כל הציוד הזה לאחר השלמת השיפוצים, או לכל היותר, לדאוג שהציוד נקנה במקביל לתכנון נכון מול קבלן השיפוצים.

 

6.  השאירו את השיפוצים למקצוענים

בקריות לא חסר בעלי דירות שאפתניים שרוצים לקחת חלק בשיפוצים, אבל מומלץ מאוד שתעבירו את המושכות לקבלן מקצועי. שיפוצים מורכבים כמו שינוי צנרת, עבודות בגבס, עבודות נגרות ועוד חייבים להתבצע על ידי בעלי מקצוע. נסו להימנע מלעשות דברים בעצמכם והשאירו את העבודה למקצוענים.