שיפוץ מטבח היא אחת מעבודות השיפוצים השכיחות ביותר בתחום של שיפוצים בקריות, אך גם המאתגרת ביותר. לכן חשוב לעבוד נכונה על פי מספר כללי אצבע מקצועיים לשיפוץ מטבח.

חידוש או שיפוץ המטבח שלך יכול להגדיל את הערך של הדירה שלך באופן דרסטי, ולכן שיפוץ המטבח היא עבודת השיפוצים המבוקשת ביותר כמעט בכל אזור בישראל. המטבח הוא אחד המוקדים המרכזיים של הבית, ואם מדובר על מטבח גדול שגם כולל פינת ישיבה אז עוד יותר, ובגלל זה חשוב מאוד לא לעשות טעויות כאשר משפצים מטבח. חשוב לבצע שיפוץ מטבח בהתחשב במספר כללי אצבע שיעזרו לכם להשלים את השיפוץ בהצלחה.

כלל 1: יש לבחור קבלן שיפוצים מקצועי

בגלל שהצלחת פרויקט שיפוצים בסופו של דבר תלויה באיכות העבודה של קבלן השיפוצים תמיד חשוב לבחור בקבלן שיפוצים מנוסה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על שיפוץ מטבח. מומלץ להעסיק קבלן שיפוצים שהופנה בהמלצה על ידי אנשים שאתם מעריכים את הדעה שלהם או קבלן שיפוצים שיכול להראות לכם עבודות חידוש מטבחים שהוא עשה בעבר. יש מגוון של קבלני שיפוצים בקריות שיכולים בהחלט לנהל לכם את כלל פרויקט השיפוצים ברמה מקצועית ביותר, ואתם גם יכולים לקבל עזרה מהכתבה שלנו על איך לבחור קבלן שיפוצים.

כלל 2: השתמשו רק בחומרי בנייה איכותיים

טיב איכות השיפוצים מושפעת רבות גם מטיב איכות החומרים, הרי גם עבודת הקבלן הטובה ביותר לא תראה תוצאות עם חומרי בניה שאינם ברמה סבירה. כשמבצעים שיפוץ מטבח יש להשתמש אך ורק בחומרי בניה באיכות גבוהה. אין לחתוך פינות בבחירת החומרים בכדי לחסוך כסף בתקציב השיפוצים, במיוחד עבור עבודת הנגרות של ארונות המטבח ובניית שיש המטבח. לדוגמה, אם לא נשקיע באיכות הארונות יכול להיות שייווצר ריקבון בעץ הארונות או שהצירים של הארונות ישברו מאוד מהר מהשימוש. איכות חומרים גבוהה מבטיחה עמידות בשימוש לאורך זמן.

כלל 3: עצבו את המטבח בצבעים חדשים

רוב בעלי הנכסים רוצים לשפץ מחדש מטבח בכדי לקבל מראה שונה לגמרי מהעיצוב הישן של המטבח. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי שינוי הצבעים הדומיננטיים במטבח, החל מצבע השיש ועד לצבעי הארונות והאלמנטים העיצוביים המרכזיים. בשלב זה מומלץ לקבל השראה מעיצובים אחרים של מטבחים או להתייעץ עם מעצבת פנים.

כלל 4: אל תשכחו להשקיע בתאורת המטבח

התקנת תאורה נכונה יכולה להדגיש משמעותית את עיצוב המטבח ולשדרג אותו עוד יותר. נוסף על כך, תאורה חזקה ואפקטיבית היא חיונית במידה ואתם מתכננים לעבוד שעות רבות במטבח. חשוב לבצע שילוב של תאורה מלאכותית שקועה או ישירה וכמובן לתכנן את שיפוץ המטבח בהתחשב בכיווני האור הטבעי של שעות היום. הרבה בעלי נכסים שמבצעים עבודות שיפוצים בקריות לא נותנים דגש רב על תכנון תאורה, אך זה דווקא מרכיב מאוד חשוב בעיצוב פנים של בית.

כלל 5: בצעו שיפוץ עם מחשבה קדימה לתחזוקת המטבח

כאשר אתם מחדשים מטבח יש בצע זאת עם מחשבה לשימוש בטווח הארוך במטבח. זאת אומרת שיש לקחת החלטות שיצמצמו את התחזוקה השוטפת במטבח. למשל מומלץ להימנע לבצע התקנה של משטחים בעלי מרקם לבן שמתלכלך בקלות, אלו משטחים שהם סיוט לנקות כל פעם אחרי השימוש. יש להשקיע בארונות דוחי שריטות והגדרת סביבת עבודה יעילה במטבח.

כלל 6: שילוב חכם של מוצרי חשמל בשיפוץ הוא הכרחי

אחת הטעויות הגדולות של הרבה בעלי נכסים שמבצעים שיפוץ של המטבח היא חוסר התכנון בשילוב מוצרי חשמל כבר בשלב עבודות הקבלן. לרוב חידוש מטבח יכלול גם חידוש של חלק מהמוצרים, כמו תנור או מדיח כלים. אם אפשרי, מומלץ לרכוש את מוצרי החשמל הגדולים הללו עוד לפני השיפוצים ואו לחילופין להכניס את מפרט המוצרים הללו כך שקבלן השיפוצים יכול לשלב את הבניה בהתאם. מוצרים גדולים כמו מקרר, תנור ומדיח כלים ישתלבו טוב יותר במראה המטבח עם יילקחו בחשבון מראש.