עבור מרבית האנשים קניית בית או דירה היא חלום שהופך למציאות ומהווה את אחת ההשקעות הגדולות ביותר שהם יעשו בחייהם, לכן, גם מאוד חשוב לאותם בעלי נכסים להגן על ערך הנדל"ן שלהם מפני ירידת ערך. אחת הדרכים הכי נכונות ויעילות לשמור על ערך נכס הוא ביצוע פעולות שיפוצים והשבחת נכסים מדי פעם. אם לא ביצעתם זמן רב שיפוצים, אולי הגיע הזמן לבחון את האפשרות להזמין קבלן שיפוצים בקריות להשבחת הנכס.

גם אם אתם מתכננים להוציא את הנכס שלכם למכירה בקרוב וגם אם לא, כן מומלץ לבצע מספר עבודות שיפוצים והשבחת נכסים לתחזוקה שוטפת ולמניעת היווצרות ליקויי בניה חדשים. להלן מספר עבודות שיפוצים בקריות שמומלץ לכם לבצע בהשבחת הנכס שלכם:

  1. איטום גג ותיקון דליפות – נזילות מהגג הן לא רק מקור מסוכן להיווצרות של ליקויי בניה חריפים כמו רטיבות בקירות, הן גם מסוגלות להוריד משמעותית את ערך הדירה. לא משנה איזה סוג גג יש לכם, בין אם מדובר על דירת פנטהאוז או בית פרטי, מומלץ לבצע חידוש של איטום הגג אחת לכמה שנים.
  2. ציפוי חיצוני – גורם בעל השפעה גדולה על מראה הנכס שלכם הוא כמובן המראה החיצוני שלו. ציפוי חיצוני דהוי, סדוק או פגום מעניק לנכס מראה זול ולא מתוחזק. ציפוי חדש לא רק נותן לנכס מתיחת פנים משמעותית, אבל גם מעניק החזר גבוה יחסית על השקעה בעליית הנכס.
  3. צביעת קירות פנימיים – זאת עבודת שיפוצים מאוד פשוטה וקטנה שלא עולה הרבה, אך בו זמנית מעניקה מראה חדש לפנים הבית. קירות דהויים לא משאירים רושם טוב על רוכשים פוטנציאליים, ולכן חובה כמו בתיקון ציפוי חיצוני לבצע זאת על מנת לשמור על ערך הנכס. כל קבלן שיפוצים בקריות מעניק שירות צביעת קירות או שאתם יכולים גם לבצע זאת בעצמכם. אתם יכולים להיכנס לכתבה שלנו על שיפוצים קטנים בחיפה והקריות שניתן לבצע עצמאית.
  4. תיקון חלונות שבורים – חלונות הם חלק מרכזי במראה הבית, לכן שמירה על חלונות נקיים ותקינים הוא נושא שבעלי נכסים לא יכולים להתעלם ממנו במידה וכוונתם למכור את הנכס. יש לבצע תיקון של חלונות שבורים, מסילות חלונות שלא עובדים, תריסים שלא נפתחים וכו'.
  5. החלפה או חידוש דלת כניסה – הכניסה הראשית היא בין הדברים הראשונים שנתקלים בהם רוכשים פוטנציאליים, כך שדלת מוזנחת או לא תקינה לא עושה רושם חיובי. החלפת דלת כניסה לדלת אטרקטיבית ומזמינה יותר או חידוש דלת קיימת שעם הזמן נשחקה זה הכרחי. מומלץ להזמין קבלן שיפוצים בקריות שיש לו גם הכשרה של נגרות לחידוש הדלת או לפנות ישירות למשווקי דלתות במידה ואתם מעוניינים לבצע החלפה.
  6. חידוש שביל גישה – בבתים פרטיים או בניינים ישנים לרוב שביל הגישה אינו בטיחותי ונעים למעבר. עם הזמן הבטון שוקע או שנוצרים בו סדקים שמכערים את הגישה לבית, ואי הנעימות הזאת מוריד בהחלט מערך הדירה. דרך מצוינת לבצע השבחת נכס בעלות מינימלית היא תיקון שביל הגישה, כל קבלן שיפוצים בקריות עם קצת ידע בהנחת מלט יכול ליישר שביל גישה למופת.
  7. חידוש חדר האמבטיה – חדרי האמבטיה הם לרוב החדרים הראשונים בנכס שחייבים חידוש. השימוש היומי באותם חדרים הכולל מים ולחות מייצר בלאי משמעותי בהשוואה לחדרים אחרים בבית. אם אתם זקוקים לבצע שיפוצים בבית, הם כנראה יתחילו מכיוון חדרי השירותים. חשוב לבצע החלפה של חיפוי וקרמיקה שבורה, להחליף כלים סניטריים שלא עובדים כראוי ולטפל בנקודות של הצטברות עובש במידת הצורך.

תיקון בעיות צנרת וביוב – אחד מליקויי הבניה שהכי מורידים מערך של נכס הם ליקויים בתשתית הביוב והצנרת. אף אחד לא רוצה נכס אשר קיימת בו נזילה מתמשכת של מים לשלד או חדירה של מי ביוב שעולים למעלה. כל חשש לתקלה בצנרת חייבת להיות מטופלת במהירות האפשרית, ומומלץ לפני מכירת נכס להביא אינסטלטור לחידוש מערכת הצנרת.