שיפוץ דירה בחיפה היא השקעה שבאה לשדרג נכס שבבעלותנו, לטובת איכות החיים שלנו או לטובת הגדלת רווח ממכירה עתידית, אך בו זמנית היא מאלצת אותנו להוציא סכומי מזומנים גבוהים עכשיו.

בממוצע עלויות שיפוצים בחיפה גבוהות יותר מממוצע עלויות השיפוצים בצפון, ולכן, חשוב להכיר מספר עצות מועילות שיסייעו לנו לצמצם את העלויות הכרוכות בשיפוץ דירות בחיפה.

  1. קבעו תקציב לפני התחלת השיפוצים – קביעה של תקציב בתחילת השיפוצים מעמידה לכם ולקבלן מסגרת עבודה שממנה לא ניתן לחרוג. ברגע שאתם קובעים מגבלה תקציבית לשיפוץ הדירה, אתם מכריחים את עצמכם ואת הקבלן לעבוד ביעילות גבוהה יותר. עלויות שיפוצים בחיפה נמוכות יותר שהן מתוכננות תחת תקציב.
  2. בחרו נכון את קבלן השיפוצים שלך – עלות של שיפוץ דירה בחיפה ייקבע הרבה על פי עבודתו של קבלן השיפוצים. עבודה איכותית, מהירה וללא תקלות של קבלן שיפוצים בחיפה מצמצמת את עלויות השיפוצים ומונעת חריגה מהתקציב. אז חשוב לבצע את כל הפעולות האפשרויות בכדי לבצע בחירה נכונה של קבלן שיפוצים בחיפה, לרבות סקר שוק מקיף ובחינה מקיפה של הכשרת הקבלן.
  3. התבססו על צבים לבנים ואור טבעי – שיפוץ דירות בחיפה יכול לכלול עלויות רבות של עיצוב והתקנת תאורה מלאכותית, או לחילופין ניתן להתבסס רק על צבעים לבנים ויותר אור טבעי. צביעה של קירות הדירה רק בצבע לבן מאפשרת לכם לחסוך בעלויות הצבע ושיפוץ המתבסס על אור טבעי מצמצם עלויות רכישת תאורה לבית.
  4. הימנעו משיפוצים הכוללים תוספות בניה – שיפוצים כלליים בחיפה שכוללות גם תוספות בניה הן למעשה עבודות השיפוצים היקרות ביותר, מכיוון שהם מחייבות להעסיק קבלן שיפוצים לתוספות בניה ולהוציא כספים רבים בכדי לקבל אישורים מעיריית חיפה לביצוע שינויי בניה משמעותיים. בעקבות כך, מומלץ לבצע שיפוצים בחיפה שלא כוללים תוספות בניה בכדי לא להעמיס עלויות גבוהות על שיפוץ הנכס שאינכם יכולים לממן.
  5. תכננו לבצע שיפוצים בתקופות ביקוש חלשות – רוב עבודות השיפוצים בחיפה מתבצעות במספר חודשים מסוימים בהם הביקוש גבוהה במיוחד. קבלני שיפוצים בחיפה יהיו עמוסים בתקופה שלפני חג ראש השנה, בתקופה שמובילה לחול המועד של פסח ובכללי בתקופת הקיץ. תזמון עבודות שיפוצים בחיפה מחוץ לעונות אלו, בתקופות שהקבלנים מתקשים למצוא עבודה, יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים בעלות שירות עבודת הקבלן. קבלני שיפוצים בחיפה הרבה פעמים יהיו מוכנים לקחת עבודות ברווחיות נמוכה רק בכדי להכניס תזרים מזומנים לעסק ובכדי לדאוג עבור עבודה לעובדים שלהם.
  6. תמיד תשוו מחירים – סקר שוק והשוואת מחירים הם כלים מאוד יעילים לצמצום עלויות שיפוצים בחיפה, הרי מן הסתם יש סיכוי טוב שהקבלן הראשון בחיפה או משווק חומרי הבניה הראשון שתחפשו בחיפה לא בהכרח יהיו הכי זולים. מומלץ תמיד לבצע בדיקה מול מספר קבלני שיפוצים בחיפה ומספר משווקי חומרי שיפוצים בחיפה לפני שסוגרים על התחלת עבודות השיפוצים.
  7. רכשו חומרי בניה במצטבר ובמזומן – רוב משווקי חומרי הבניה בחיפה מבצעים הנחה על רכישת חומרים, אם נבצע זאת ברכישה אחת גדולה ועוד הנחה עם נבצע זאת במזומן. אם כבר קבעתם ביחד עם הקבלן את תכניות השיפוצים ויש לכם הערכה מדויקת יחסית על החומרים הנדרשים לעבודה, אתם בהחלט יכולים לבצע רכישה גדולה של חומרים ולקבל הנחה מהמשווק, שיכולה להגיע עד ל-10% מהמחיר. חשוב לא לרכוש חומרים זולים מאוד בכדי להוזיל את עלויות השיפוצים, חומרים לא איכותיים יכולים לעשות יותר נזק כספי מאשר החיסכון ברכישתם. שקלו להשתמש לכל הפחות בחומרים באיכות גבוהה למטבח, לחדר האמבטיה הראשי, ולחדרי השינה.
  8. חפשו לבצע מכירה יד שנייה – דרך מצוינת לצמצם עלות נטו של שיפוצים בחיפה היא על ידי מכירה של ריהוט וחפצים שאינכם צריכים יותר בשווקי יד שנייה בחיפה. בחיפה יש תמיד שוק למטבחי יד שנייה, ספות, רהיטי עץ, ארונות ועוד. אם בכל מקרה אתם מכוונים לחדש את הריהוט בבית ולהחליפו, אפשר להחזיר קצת מההשקעה על ידי מכירה של הריהוט לפני או אחרי השלמת השיפוצים.