במהלך השנה האחרונה בוצעו מספר רב של עבודות שיפוצים בחיפה, בין אם בדירות מגורים או בין אם בבתים פרטיים. קבלני השיפוצים בחיפה מדווחים על כמה עבודות שיפוצים שכיחות ב-2016.

השנה האחרונה הייתה שנה חשובה בתחום שיפוצי הבית באזור חיפה והקריות. השנה דווח על המשך צמיחה בבנייה של בתים ודירות חדשות באזור חיפה והסביבה, במקביל לעבודות חידוש בדירות ישנות. תחום השיפוצים כמובן נמצא בתנופה בעקבות כך, והיום הרבה קבלני שיפוצים בחיפה מבצעים עבודות שיפוצים רבות בדירות חדשות וישנות. על פי נתונים שונים שמדווחים קבלני שיפוצים בחיפה ובקריות, הנה עבודות השיפוצים הפופולאריות ביותר בקרב הלקוחות שלהם.

1. חידוש דלתות פנים וחלונות

דלתות פנים דקורטיביות וסגנונות שונים של חלונות מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של הבית. לכן, זה לא מפתיע שחידוש דלתות פנים וחלונות נמצא ברשימת עבודות השיפוצים המתבקשות בשנת 2016. אם ניקח בחשבון גם את העובדה שרוב בעלי הנכסים משקיעים תחילה פחות על דלתות הפנים והחלונות בדירה חדשה, לא מפתיע שבשלב מסוים יש צורך לחדש את דלתות הפנים והחלונות.

2. איטום גגות ושיפוץ כללי בגג

גגות של בתים פרטיים ומבני מגורים צריכים לעמוד בתקנים חריפים של איטום, במיוחד לקראת תקופות החורף. בהרבה מקרים מתגלים נזילות במהלך החורף, מה שמכריח הרבה אנשים להזמין קבלן איטום או שיפוצניק כללי בחיפה לאיטום הגג. הרבה בעלי בתים פרטיים בחיפה והקריות ביצעו השנה איטום ושיפוץ כללי לגג לקראת החורף. ברמת העיקרון, מומלץ לדאוג לאיטום ושיפוץ כללי לגג כל 10 שנים.

3. הנחת פרקט עץ

פרקט העץ תופס בשנים האחרונות יותר ויותר פופולאריות בקרב מעצבי פנים בחיפה והקריות, ולכן זה לא מפתיע שגם עבודות הנחת פרקט העץ הופכות ליותר שכיחות. חידוש מראה הבית בעזרת פרקט עץ משדרג את עיצוב הפנים ומעניק מראה יוקרתי לבית. חשוב להזמין קבלן שיפוצים בחיפה אשר מנוסה בהנחת פרקט עץ בכדי להבטיח גימור נקי לרצפת הבית החדשה.

4. עבודות חיפוי אבן וקרמיקה

בכל דירה ובית פרטי יש שני סוגי חיפויים, חיפוי אריחי הרצפה וחיפוי הקרמיקה שבאמבטיה. סוגי חיפויים אלו הם חיפויים הכרחיים לשמירה על הקירות ורצפת המבנה מפני חדירת מים. אז כאשר יש חיפוי שבור, חובה להזמין קבלן שיפוצים לטפל בבנייה. נוסף על כך יותר בעלי נכסים בחיפה בוחרים לבצע חיפוי אבן על הקירות בחלק מעיצוב הבית, מה שמגדיל את הביקוש לקבלני חיפוי.

5. חידוש מטבחים

שיפוץ מטבח היא כנראה עבודת השיפוצים הנפוצה ביותר ובעלת הביקוש הקשיח ביותר, רוב בעלי דירות הישנות בוחרים דבר ראשון לבצע חידוש של המטבח במהלך שיפוצים בבית. הרבה מומחים טוענים שאיכות הבניה במטבח היא הגורם המשפיע ביותר על ערך הנכס, ולכן קבלני שיפוצים בחיפה כמעט ותמיד ממליצים לכלול חידוש מטבח כחלק מהשיפוצים בבית.

6. צביעת קירות

צביעה של הקירות היא הדרך הטובה ביותר לחדש את מראה הבית בעלות מינימלית, וניתן לראות הרבה בעלי דירות בחיפה שמזמינים קבלן שיפוצים לצביעת הקירות לקראת פסח. קבלן מנוסה משתמש בציוד צביעה מקצועי בכדי ליישם שכבת צבע חדשה המעניקה מראה חדש לכל הדירה.

7. התקנת גדרות ושערים

גדרות ושערים לחצרות הבתים פרטיים תוחמים את אזור הנכס הפרטי ומהווים הפרדה בטיחותית מהרחוב. היום יש גידול בעבודות השערים והגדרות הרבה בגלל פיתוח גדרות האלומיניום, חומר גלם זול בעל עמידות.

8. שיפוץ חדרי אמבטיה

מיד לאחר הביקוש לחידוש מטבחים עומד הביקוש לשיפוץ חדר האמבטיה. חדר האמבטיה הוא אחד החדרים בבית הנמצאים בשימוש הרב ביותר, במיוחד של מים ולחות. הרבה פעמים נדרש לבצע חידוש בחדר האמבטיה, לרוב לטובת החלפת כלים סניטריים או תיקון חיפוי קרמיקה שבור.

9. חיווט מחדש של מערכת חשמל

אחד מתשתיות הבניה שצוברת הכי הרבה בלאי היא מערכת החשמל, מה שגורם לירידה ביכולת מערכת החשמל לעמוד בשימוש החשמל בבית. במקרים שכאלו הנכס יסבול מקצרים חוזרים ומתח נמוך. קבלן שיפוצים מנוסה במערכות חשמל יכול לחדש את תשתית החשמל בבית.